Proteiny jsou často využívány sportovci, protože bez bílkovin nemají svaly výživu. Jsou ale potřebné nejen pro svaly, ale i pro celé tělo, bílkoviny patří mezi základní stavební kameny našeho organismu. Právě proteinové smoothie může být skvělým způsobem, jak svému tělu dopřát kvalitní bílkoviny v lehké a velmi dobře stravitelné formě. Problém nastává u vegetariánů a veganů, kterým živočišné bílkoviny nevyhovují. Jednou z variant máme dýňový protein, získávaný extrakcí dýňových semínek a dýňového oleje.

Další možností – protein sezamový, získávaný ze semínek a oleje sezamu. Stejně jako ostatní proteiny je ve formě prášku který snadno přidáte nejen do koktejlů, ale také do různých kaší, zákusků nebo polévek. Můžete jej samozřejmě konzumovat i samotný, rozmíchaný ve vodě, ale byla by škoda ochudit se o požitek z osvěžujícího lahodného nápoje. Při jeho přípravě vás protein nijak neomezí, jednoduše nachystejte mix ovoce a zeleniny na jaký jste zvyklí a přidejte před mixováním jednu odměrku proteinu.

Protein samotný ale nemusíte využívat jen ve smoothie, lze jej použít i do základu pro pečený moučník, na přípravu směsi na zmrzlinu či mnoho dalších způsobů. Prášek se snadno rozpustí i v malém množství vody, nijak neovlivní chuť jídla či nápoje a vašemu tělu dodá potřebné bílkoviny. Rostlinné proteiny včetně třeba hrachového nebo rýžového najdete na stránkách www.puritas.cz, kde si vše můžete vybrat a objednat z pohodlí domova a díky rychlému doručení si již brzy pochutnat na svém vlastním smoothie obohaceném zdravými bílkovinami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno