Vlasy mohou být jakékoliv, ale hlavně ať jsou zdravé. Ne nadarmo se říká, že jsou korunou ženské krásy.

Tak jako pokožka  jsou i vlasy zrcadlem  celého organismu.  Díky tomu nás mohou lehce upozornit na nemoc či špatné psychické rozpoložení. Díky vlasům můžeme odhalit nedostatky vitamínů a minerálů v těle, stejně jako začínající nemoc. Kvalita a zdraví vlasů jsou zrcadlem stavu celého organismu.

 

Normálně ztratíme denně 30 – 100 vlasů, i když u každého z nás je to jiné. Jestliže při mytí nebo česání vlasy padají mnohem více, než bývá obvyklé a v rukou či hřebenu zůstávají klidně i celé chomáče vlasů, je něco špatně. Poškozené nebo zničené vlasy také často mění barvu a strukturu. Když jeden vlas vypadne, vyrůstá na jeho místě další. Problém vzniká ve chvíli, kdy je vlasová cibulka neaktivní a nový vlas již nevyprodukuje. Dalšími problémy při padání a růstu nových vlasů jsou podrážděná vlasová pokožka, tvoření stroupků, lupů nebo suché a lomivé vlasy, které přestávají růst.

Pokud vlasy začali padat více, platí doporučení začít s vyváženou a zdravou stravou a zařadit podpůrné prostředky pro zastavení padání vlasů a podporu růstu nových. Např. jsou k dostání doplňky stravy pro růst a pevnost vlasů, či bylinné masky, šampony atd. Nebo ovšem může také jít o překyselení organismu nevyváženou stravou.

 

Správná péče

Důležité je správně se o ně starat. Jestli  se vlasy přestali lesknout, jsou křehké, lámou se nebo  třepí, jsou poškozené. Jde především o  mechanické poškození, jako je fénování, barvení, žehlení a jiné nešetrné úpravy vlasů. Často pomůže kvalitní a pravidelná péče a výživa. Existují vyživující šampony a kondicionéry, zábaly a masky. Při zvýšené péči by se vše mělo vrátit do původního stavu během několika týdnů.Kromě zdravé výživy vlasů  je důležité i to, aby vlasy, a hlavně pokožka hlavy měly dostatečný přísun vzduchu a světla. Přirozené zacházení prospívá vlasům nejvíce. Šetrné mytí jemným šamponem, přirozené uschnutí bez použití fénu. Pravidelné vlasové zábaly a výživa bohatá na vitamíny a minerály. Vhodná je také masáž pokožky hlavy k povzbuzení krevního oběhu a uvolnění stresu, který k padání vlasů může přispívat

1 komentář

  1. Ano padají, a hodně. Až si pomalu říkám, že moje jediná šance jak o ně neprijit úplně je https://www.vlasove-transplantace.cz/ Ale modlím se, aby to tak nedopadlo. Každopádně děkuji za tipy, jak tomu padání zabránit. Mám už sice vyzkoušeno všechno možné, zatím nic nepomohlo. Tak uvidíme, budu zkoušet co se dá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno