Hrst vlasů, zachycená po mytí v odpadové mřížce, dokáže člověka pořádně vyděsit. Co se to se mnou děje? Když to takhle půjde dál, budu za pár týdnů holohlavá/plešatý! Právě teď, brzy zjara, padání vlasů často zesílí, ale zůstaňte v klidu. Má to svoje přirozené příčiny a víme, jak to řešit.

Vypadávání vlasů je úplně normální. Je to přirozený koloběh – každý vlas „žije“ v průměru kolem tří let a pak vypadne, aby udělal místo svému nástupci. Vlasy nám vypadávají pořád, na jaře a na podzim je to ale nejvýraznější. V létě máme totiž vlasů nejvíce, a na podzim nás pak v krátké době všechny „nadbytečné“ opustí. Na jaře je situace trochu jiná. Je to období, kdy se vlasy masivně omlazují – a aby mohly narůst nové, musí ty staré jít z cesty. Kromě toho, náš organismus je vyčerpaný dlouhou zimou, často máme nedostatek vitaminů a stopových prvků a vlasům zrovna neprospívá ani každodenní pocení pod čepicí nebo prudké střídání teplot. A vypadávání vlasů je i jedním z příznaků postcovidového syndromu, který se může projevovat celé měsíce po překonání onemocnění.

Výživa pro vlasy zevnitř

Přestože nemůžeme (a ani nechceme) vypadávání vlasů úplně zabránit, můžeme je pomocí těch správných přípravků udržet v přiměřených mezích. A také napomoci tomu, že ty nové, které vyrostou, budou zdravé a silné. Jedním z nejúčinnějších stopových prvků, které se podílí na kvalitě vlasů, nehtů a pokožky, je zinek. Jeho přítomnost v těle je nezbytná i pro správné fungování enzymů, podporuje imunitní systém a přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem. V našem těle se vyskytují zhruba 2 gramy zinku, z nichž je většina uložena v červených krvinkách. Protože si jej sami vytvořit neumíme, musíme jej přijímat ve stravě; na zinek bohaté je například červené maso, mořské plody, mléko, vejce, dýňová semínka a ořechy. Vegetariáni a vegani často trpí nedostatkem tohoto prvku, protože se z rostlinné stravy hůře vstřebává. Doporučená denní dávka činí 10 miligramů, u sportovců nebo kojících žen to může být i více. Pokud si nejsme jisti, že máme v jídelníčku dostatečné množství zinku, je potřeba doplnit jej ve formě doplňku stravy s přesným dávkováním.

Vitar Zinek 15 mg

Tablety obsahují organicky vázaný zinek, který je pro lidský organismus lépe vstřebatelný.
Doporučená cena: 69 Kč za 90 tablet

 

 

Kapsle Revitalon Forte

Doplněk stravy obsahuje 18 účinných látek, sestavených speciálně s důrazem na výživu a posílení vlasů, nehtů a pokožky. Mezi ty nejdůležitější patří zinek, selen, měď (důležitá pro zachování přirozené barvy vlasů), vitamin B7 neboli biotin, vitamin C, aminokyseliny (základní stavební kameny bílkovin), extrakt z kopřivy a další.
Doporučená cena: 207 Kč za 30 kapslí

Pomoc pro vlasy zvenčí

Všichni víme, co s námi udělá káva: povzbudí nás. A úplně stejné je to i s našimi vlasy. Kofein pomáhá zlepšit prokrvení pokožky hlavy, což podporuje zdravé vlasové folikuly, vyživuje vlasové kořínky a stimuluje růst nových vlasů. Do jisté míry by nejspíš fungoval i zábal z uvařené silné kávy, bylo by to ale dost nepraktické. Vlasové přípravky s kofeinem mají navíc tu výhodu, že obsahují i řadu dalších potřebných látek, které na vaše vlasy zapůsobí jako životabudič.

 

Revitalon Kofeinový šampon

je určený zejména pro péči o jemné, slabé a vypadávající vlasy. Pro podporu růstu vlasů je obohacený o kofein, keratin, ceramidy, vitaminy a aminokyseliny. Arganový olej podporuje regeneraci poškozených vlasů, navrací jim přirozenou vitalitu a lesk. Šampon neobsahuje parabeny ani silikon, takže vlasy zbytečně nezatěžuje. Je vhodný pro všechny typy vlasů, pro každodenní používání, pro ženy i muže.
Doporučená cena: 149 Kč za 250 ml

 

 

 

Revitalon vlasové sérum

Přípravek s vysokou koncentrací účinných látek je určený pro slabé, poškozené a vypadávající vlasy. Obsahuje kofein, keratin, ceramidy, vitaminy a aminokyseliny, které podporují růst vlasů. Sérum se aplikuje přímo na pokožku hlavy do mokrých nebo suchých vlasů a již se neoplachuje. Díky tomu vyživuje vlasové kořínky a podporuje normální růst vlasů. Pro intenzivní kúru se aplikuje 1x denně, pro udržovací kúru stačí 3x týdně.
Doporučená cena: 229 Kč za 50 ml

 

 

Síla bylinek pro vaše vlasy

Naše babičky věděly, co dělají, když si hlavu oplachovaly kopřivovým výluhem. Kopřiva je pro vlasy úplné požehnání, stejně jako heřmánek, máta a další bylinky. A funguje to jak zvenčí, tak i zevnitř. To, co tělu dáváme, se totiž odráží i na našem zevnějšku. Když si tedy z bylinek uvaříme lahodný čaj, uděláme něco pro svoji hřívu, ale i pro zdraví. A k tomu si ještě pochutnáme.

TIPSON HEALTHY HAIR

Lahodná bylinná čajová směs Zdravé vlasy je tvořena ingrediencemi v bio kvalitě – kopřivou, heřmánkem, mátou peprnou, rozmarýnem, listem pupečníku asijského (gotukolou) v kombinaci s moringou,  zázvorem a šípkem. Veškeré ingredience jsou v bio kvalitě a obsahují velké množství antioxidantů, enzymy, aminokyseliny a polyfenoly. Pro dosažení maximálních účinků se doporučuje popíjet čaje dvakrát denně po dobu min. 3 až 6 měsíců.
Doporučená cena: 116 Kč za 25 sáčků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno