V dnešní uspěchané době trpí bolestmi zad snad každý druhý člověk. Jako lidé honící se za vidinou peněz, stavíme sami sebe na druhou kolej a problémy se svým zdravotním stavem řešíme, až je to nezbytně nutné.

Nemáme čas na relaxaci a udržování dobré kondice. Co ale dělat, abychom se vyvarovali problémům se zády? Protože, když je pozdě, léčba je předlouhá a nakonec nám brání i v zaměstnání, i ve volném čase.

Zdravý pohyb

Když si uděláme každé ráno 15cti minutovou časovou rezervu a krásně se protáhneme, bude celý den najednou o kousek lepší a i my budeme mít dobrý pocit. Cvičit můžeme podle videí, knih nebo jak si to pamatujeme z rozcviček z tělocviku. I krátká chvilka na protažení nám pomůže.

Je taky vhodné si po práci nebo ve dnech volna naplánovat posilovnu s kamarádkou například a alespoň 2x týdně se tam sejít. Uděláme dobrou věc sami pro sebe a to je to nejdůležitější. Ještě ke všemu se tam můžeme seznámit a odreagovat se od každodenní rutiny v práci a v našich domovech.

Masáže

Mohli bychom taky investovat do masáží, které jsou úžasné na relaxaci a úlevu po celodenním namáhavém maratonu. Určitě nebudete litovat! Do masáží, i když něco stojí, se nejde nezamilovat.

Batohy

Je dobré vyvarovat se taškám přes rameno nebo taškám do jedné ruky, zádům to moc neprospívá. Existují ale zdravé batohy, které nemusí vypadat vůbec zle. Některé jsou dokonce velmi elegantní a můžeme je nosit i do zaměstnání, nejen na výlety.

Děti

Je ale určitě třeba dbát na záda i našich dětí a předejít tím problematice bolesti zad už v prvopočátcích. Děti si vyberou ke kvalitním aktovkám do škol i penály, nebo jiné školní vybavení a nemusíte řešit nákupy školních potřeb ve více různých obchodech.

Je důležité nezanedbávat se, udržovat se a pečovat o sebe s láskou, stejně jako o svoje dětičky, abychom jim dali dobrý vzor a základ do jejich životů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno