Plavková sezona je pryč a vy máte pocit, že můžete trochu polevit, protože se pod svetrem, kabátem a šálou nějaké to kilo navíc skryje? Lidé se často upínají v souvislosti s postavou na léto a zapomínají, že být v kondici je celoroční proces. Udržet motivaci je sice těžké, ještě horší je však najít vůli začínat stále znovu. O to více na podzim, kdy se po dovolených pracovní i soukromý život vrátí do starých kolejí. Jak s posledními letními paprsky nepolevit a dál cvičit? Kde najít motivaci?

 

Překonejte sami sebe plánováním

Znáte to, jeden den se vám nechce cvičit, protože jste unavení nebo po jídle. Nebo máte moc práce, nemáte čas, byli jste přesčas v práci, v pražských ulicích byla dopravní zácpa, děti jdou na kroužek, musíte vyprat, uvařit nebo si najdete jakýkoli jiný důvod, proč právě dnes to nejde. Tím spíše v nadcházejícím období podzimu a zimy, kdy je méně světla a zkracují se dny. Právě nedostatek vůle lze snadno překonat dokonalým plánováním. Jednoduše si naplánujte dny, týdny nebo celý měsíc. Do harmonogramu zařaďte veškeré pravidelné aktivity, kterým se hodláte věnovat a zaneste časy, kdy půjdete do posilovny a fitness Praha.

 

Pestrý trénink a jídelníček

Jak docílit, aby vás cvičení bavilo? Přizvěte ke cvičení partnera, kolegyni nebo sestru, vzájemně se budete nejen podporovat, ale i hecovat. Také bude o dost horší nedodržet plán, když v něm bude figurovat někdo z vašich blízkých. Dále myslete na pestrost nejen ve cvičení, ale i v jídelníčku. Nastavte si cvičení a jídelníček tak, abyste měli z pohybu radost a z jídla požitek. V případě, že si nevíte rady, je dobré si nechat ve fitness centru na Praze 10 nechat sestavit nejen tréninkový plán, ale i individuální jídelníček.

 

Nezapomínejte na odpočinek

S kratšími podzimními dny přichází únava, nezapomínejte proto na odpočinek. Tím není myšlený gauč, televize a pytlík chipsů k tomu. Spíše vyrazte na zahradu sklidit listí, do lesa na procházku nebo se odměňte saunou či masáží. Nedostatek vitamínu D naopak doplňte návštěvou solária v Praze. A s plavkami nemusíte čekat na léto, svou postavu můžete hrdě předvést v některém z celoročně otevřených aquaparků nebo si můžete zajet do lázní na relaxační pobyt, kde jako bonus načerpáte další energii.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno