Zimní zahrady a jejich způsob výstavby však podléhá velkému množství důležitých aspektů. Je moudré si před nákupem nebo objednáním sednout a srovnat si všechny požadavky a cíle ještě před zahájením operace. Někdo dává přednost posezení v ranních hodinách a ti další si chtějí užívat růstu exotických plodin. A co teprve pracovna nebo dokonalé útočiště k večerním radovánkám nebo odpočinku? Základy, bytelná konstrukce a zsklení jsou pak vybírány s ohledem na vaše potřeby. Jaké skla tedy vybrat?

 

Zimní zahrady, pozor na přímé slunce

Přímé slunce je pro lidský organismus velice nebezpečné, proto je třeba věnovat pozornost prosklenným plochám. Klasické sklo propouští značné množství sluneční energie, což nesvědčí ani rostlinám. Například tropické druhy mají rády vlhkost a dávají přednost spíše stínu.

Přehřátí organismu

Zasklení zimní zahrady tak má primární úkol minimalizovat průchod slunečných paprsků. Pokud si k tomu přiobjednáte kvalitní stínící techniku stane se vytvořený prostor v interiéru příjemný i po pocitové stránce. Zimní zahrada se nebude přehřívat a promění se v poklidnou oázu vybízející k pravidelnému odpočinku. Nejvhodnějším zasklením jsou tedy izolační dvojskla nebo pro celoroční zimní zahrady trojskla. Mezi nejlevnější řešení pak patří současně hodně oblíbený polykarbonát, které dokáže odolávat i silnému krupobití či nárazovému větru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno