Začátek nového roku se pomalu blíží a s ním přijde čas i na jedno velké rozhodnutí. Pokud máte doma žáka deváté třídy základní školy, budete se společně s ním muset rozhodnout, kam budou směřovat jeho další studijní kroky. Při výběru střední školy je důležité, aby studenta bavila a současně je třeba zvážit, zda má obor jako takový budoucnost. Mezi top obory určitě patří cestovní ruch. Proč se rozhodnout právě pro něj a kde studovat?

 

Praha nabízí vynikající zázemí

Prestižní škola cestovního ruchu se nachází v Praze. Jmenuje se ARCUS a nabízí čtyřleté studium cestovního ruchu ukončené maturitní zkouškou. Na studenty čeká bohatá škála vyučovaných předmětu jako například: technika a ekonomika cestovního ruchu, průvodcovství, účetnictví, základy práva, podniková ekonomika, zeměpis cestovního ruchu a další. Na škole se klade velký důraz na studium jazyků, studenti se učí 3, mohou vybírat z angličtiny, francouzštiny, španělštiny, němčiny a ruštiny. Střední škola cestovního ruchu ARCUS Praha nabízí studentům i praktické vzdělání. Během studia absolvují i výměnný pobyt v Anglii. Mohou se také podílet na chodu reálné cestovní kanceláře CK Arcus. Díky tomu si teoretické zkušenosti vyzkouší v praxi. Více se o obsahu výuky dozvíte na stránkách o studiu cestovního ruchu.

 

Přijetí na základě výsledků

Střední škola ARCUS Praha přijímá studenty na základě výsledků dosažených na základní škole, nekonají se testy. Hodnotí se známky za předměty český jazyk, cizí jazyk, dějepis a zeměpis, žák může získat body i za úspěchy s olympiádách. Do prvního ročníku bude přijato 25 studentů. Je to z toho důvodu, aby byl zajištěn individuální přístup. Kompletní informace nabízí stránka přijímací řízení.

Střední škola cestovního ruchu Praha pořádá v prosinci, listopadu a ještě v únoru dny otevřených dveří. Akce je příležitostí, jak se o škole dovědět co nejvíce a správě se rozhodnout. Přehled termínů je na oficiálních stránkách školy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno