Svatba je ten nejkrásnější den v životě dvou lidí, jejich rodiny i přátel. Aby tomu tak skutečně bylo, je třeba vše připravit. Pokud s plánováním svatby začínáte, určitě se vám bude našich 5 rad do začátku hodit…

 

Svatba je (bohužel) o penězích – jak udělat rozpočet?

Nebudeme vám nic nalhávat – svatba je sice krásná, ovšem každá krása také něco stojí. Na začátku všeho tedy stojí vaše finanční možnosti, podle kterých je třeba stanovit rozpočet. Musíte si rozmyslet, kde chcete svatbu mít (za obřady mimo radnice a úřady se mnohdy platí i deset tisíc korun), přemýšlet musíte nad formou občerstvení, určitě je třeba započítat další náklady jako prstýnky, oznámení apod. Vše si sepište a spočítejte. Vždy počítejte ještě s o něco vyšší částkou.

 

Koho pozvat?

I vy si určitě budete lámat hlavu s tím, koho na svatbu pozvat. Na svatbě by určitě měla být nejbližší rodina a přátelé. Abyste na nikoho nezapomněli, udělejte si jmenný seznam. Jestliže je hostů hodně, nebojte se škrtat. Poté si také určete, jestli budete dělat svatební oběd a koho na něm chcete mít. Už dávno se nemusí dělat oběd pro všechny…

 

Výběr šatů nenechávejte na poslední chvíli

Jistě i vy chcete vypadat co možná nejlépe. Radíme vám proto – začněte si svatební šaty vybírat minimálně půl roku dopředu. Budete tak mít dostatek času na návštěvu více salonů.

 

Využijte slevy!

Svatba je pro mnoho obchodníků tvrdým byznysem, ze kterého je možné hodně vytěžit. Jestliže máte čas, zajděte na svatební veletrhy. Vystavovatelé zde totiž nabízí různé slevy, které se jistě budou hodit. Navíc zde načerpáte i mnoho inspirace.

 

Nestresujte se!

Svatba je sama o sobě i velkým stresem. Nenechte se jím ale ovládnout. Naplánujte si úkoly a všechno zařizování dopředu. Nemusíte vše zvládnout během jednoho týdne! Pokud to uděláte, bude vás zařizování svatby bavit a budete mít i prostor na případné změny.

Další cenné rady najdete také na www.naplanujsvatbu.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno