Odstranění permanentního make upu se může zdát komplikované, ale ve skutečnosti tomu tak úplně není. Řada žen se po čase chce zbavit permanentního make upu, který se jim nelíbí. Trvalý make up, tedy metodu dlouhodobějšího namalování využívají zejména dámy, které touží po dokonalém vzhledu.

Buďto nemají v oblibě se líčit, případně je to obtěžuje, protože k dosažení krásného vzhledu musí trávit dlouhé minuty u zrcadla. Jestliže již trvalý make up nepodtrhuje hezké tvary vašeho obličeje, nepůsobí přirozeně a vy nejste například spokojeny s barvou a vzhledem vytetovaného obočí, linek, nezoufejte. Dnes jsou k dispozici různé způsoby jak se těchto nedokonalostí zbavit. Pak se již nebudete trápit s vaším vzhledem.

Způsoby, jak se zbavit trvalého make upu:

 • Odstranění trvalého make upu chemicky
 • Odstranění trvalého make upu operačně

Odstranění trvalého make upu chemicky

Nejšetrnějším způsobem jak se zbavit permanentního make upu bývá chemické sejmutí s využitím speciálně navrženého preparátu. Chemické sejmutí make upu je časově zdlouhavější oproti odstranění laserem, nicméně se jedná o příznivější způsob. Použití preparátu vyvolává odezvu, která vede k vymizení barviva. Celý proces trvá přibližně jeden rok. Samozřejmě, že délka vymizení se bude odvíjet od druhu odstínu a typu kůže. Jedná se o přirozenější způsob, během kterého chirurg přímo nezasahuje do kůže oproti práci s laserem.

Charakteristika a plusy sejmutí permanentního make upu chemickým způsobem:

 1. Naprosto spolehlivé zbavení se make upu
 2. Využití šetrného preparátu
 3. Přirozená změna vzhledu
 4. Nevznikají pigmentové skvrny
 5. Delší trvání zbavení se zabarvení v pokožce (přibližně 1 rok)

Odstranění trvalého make upu laserem

Druhou volbou je využití laserového přístroje. S jeho pomocí se trvalého make upu absolutně zbavíte. Laserový přístroj bývá nejčastěji využíván ke zbavení se zabarvení ve vaší kůži. Přístroj vydává pulzy, díky kterým dochází k roztříštění zabarvení škály barev do malých fragmentů. Ty se lépe vstřebávají a jsou postupně odplaveny imunitním systémem. Invazivní zákrok pomocí laserového přístroje probíhá ambulantně bez nutnosti anestezie. U citlivějších klientů se používá znecitlivující mast. Při osobním setkání s chirurgem se domluvíte kolikrát bude třeba zásah opakovat. Pokud je nezbytné, další operační zásah bývá 6 – 8 týdnů po prvním zásahu.

Charakteristika odstranění permanentního make upu laserovým přístrojem:

 1. Trvalý výsledek po zásahu se dostaví velice rychle
 2. Lehce nepříjemný zákrok
 3. Rychlé hojení
 4. Malé nebezpečí objevení se zjizvení a pigmentových skvrn

Pokud toužíte dosáhnout kýžených výsledků, po odvedeném zásahu,radíme ošetřovanou část těla chránit a nevystavovat se přímému kontaktu se sluncem. Nedoporučujeme návštěvu wellness center ihned po zákroku. Alespoň 3 měsíce po operaci využívejte kvalitní prostředky s vysokým UV faktorem pro urychlení času zotavení.

Jestliže se rozhodnete pro změnu, pečlivě vybírejte vhodnou artistku. Důležitou roli při výběru nejlepší artistky budou recenze klientů, fotky, videa ze zásahů apod. Domluvte si konzultaci a ptejte se ať máte veškeré potřebné informace k plánovanému zásahu. Zkušená a kvalitní artistka by měla s vámi probrat nezbytné záležitosti, vysvětlit vám okolnosti zákroku a probrat vaše otázky. Podělte se s námi o váš příběh. Jste spokojeny s výsledným efektem? Doporučily byste dalším ženám tento zásah?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno