Kuchyně je místem, kde je podlaha vystavena větší zátěži než v jiných obytných místnostech. Mohou se vám v ní stát nehody, například když nedopatřením rozlijete větší množství vody, nebo vám spadne nádobí na zem. Z toho důvodu do ní položte podlahu, která vám vydrží desetiletí bez výraznějšího poškození. Jakou ale zvolit podlahovou krytinu?

Vinylová podlaha s odolností proti vodě

Do kuchyně instalujte podlahu odolnou proti vodě. Tyto podmínky splňuje vinylová podlaha, která nepropustí tekutinu, a navíc ji jen tak nepoškodíte. Zapomeňte na dlažbu nebo laminátovou podlahu, která může při styku s vodou nabobtnat. Vinylové podlahy mají řadu pozitivních vlastností. Poškozený dílec snadno vyměníte za nový a nečistoty jednoduše setřete mopem. Svěřte se do rukou českého výrobce Fatra a zaměřte se zejména na kolekce vinylové podlahy  Fatra RS click a Fatra Imperio. V nabídce společnosti je až dvanáct dekorů dřeva.

https://www.supellex.cz/zakaznicka-zona/vinylove-podlahy

Výrobce vinylových podlah Gerflor

Vinylové podlahy můžete položit i na podlahové topení. Výrobcem takových podlah je například Gerflor, který vám přináší kolekci DESIGNART. Podlaha od tohoto výrobce se snadno pokládá, poskytuje komfort při chůzi, respektuje životní prostředí a je mimořádně odolná proti poškození. Některé typy podlah se lepí k podkladu, jiné do sebe ukotvíte pomocí click systému. Lepené vinylové podlahy Gerflor naleznete pod kolekcí Home, podlahy se zámkovým spojem pod kolekcí Home Click.

Linoleum – to je přírodní podlahová krytin

Linoleum neboli marmoleum  je podlahová krytina z přírodního materiálu. Tato podlaha je odolná proti poškození a výborně izoluje zvuk a teplo. Můžete po ní chodit bosýma nohama, aniž by vás studila. Tlumí kročejový hluk a zamezuje množení nežádoucích bakterií. Na výběr máte ze široké škály barev a vzorů od výrobců DLW Flooring a Forbo. V jejich nabídce nechybí linolea v imitaci mramoru a dřeva. Nadchnou vás na nich antistatické vlastnosti, barevná stálost a jednoduchá pokládka.

https://www.supellex.cz/jednoduche-tipy-jak-vybrat-barvu-podlahy

Korkové podlahy dobře tlumí nárazy

Ve své kuchyni se nebojte ani korkové podlahy. Možná žijete v přesvědčení, že při pádu nádobí na zem zůstane na podlaze díra nebo poškození. Skutečnost je taková, že je korková podlaha oproti dlažbě odolnější a tlumí nárazy. Korek je voděodolný materiál, který je pružný, příjemný na dotek a nestudí. Výrobci představili trhu korkové dlaždice k lepení o rozměrech 300 x 300 mm a 600 x 300 mm i korkové plovoucí podlahy se zámkovým spojem. Ty vyrábí společnost Wicanders, která dala vzniknout kolekcím Originals, Personality, Identity a Speciality.

Na konkrétní typy podlah používejte speciální čisticí prostředky, aby zůstaly dlouho krásné a prodloužili jste jejich životnost. Ať už si vyberete linoleum nebo vinylovou či korkovou, v kuchyni naleznou své uplatnění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno