Elektrická autíčka jsou populárnější než kdy dříve, na paty jim šlapou také motorky. Je kouzelné vidět malé dítko ve zmenšeném modelu Mercedes-Benz, Audi či Bentley. Možná i vy přemýšlíte, že dítěti takovou hračku pořídíte, třeba k Vánocům nebo narozeninám. Podle čeho byste ji ale měli vybírat?

Dětské elektrické motorky a autíčka se vyrábí v opravdu rozmanité cenové relaci. Nejlevnější motorky seženete i pod dva tisíce korun, špičková autíčka naopak i nad deset tisíc. Kdo se v tom má vyznat a kdo má vědět, za co se vlastně vyplatí utrácet?

Cenu hodně ovlivňuje výkon a také výdrž baterie

Když budete trochu pátrat, brzy zjistíte, že dražší vozítka nabízí vyšší výkon. To neznamená ovšem pouze skutečnost rychlejší jízdy. Autíčka s vyšším výkonem si lépe poradí s nerovným terénem, třeba s trávníkem. Také jsou vhodná pro těžší děti (starší děti), případně pro sourozence. Existují i větší autíčka, do nichž se pohodlně posadí dvě děti vedle sebe.

Co se týče baterie, její kapacita udává výdrž neboli dojezd autíčka. Čím vyšší, tím pochopitelně lepší, na druhou stranu se ale bude i déle nabíjet. Můžete zvážit pořízení dvou baterií, protože akumulátor se častokrát nabíjí třeba i 8 nebo více hodin a tak dlouhé čekání může být nepříjemné.

Jak náročné je autíčko na provoz?

V základu stačí pouze nabíjet baterii, jde o elektro autíčko. Může se ale stát, že se něco poškodí. Uvnitř je elektronika stejně jako v každém jiném elektronickém zařízení. Jste-li doma trošku zručnější, může vám pomoci snadný průvodce opravy vozítek. Případně prostě zavoláte opraváře elektrospotřebičů a elektrozařízení.

Kde autíčko koupit?

Prodávají je hračkářství a různé online obchody. Pokud vůbec nevíte, kde se poohlížet, zkuste to zde, v obchodu Bezvazbozi.cz. Prodávají jak dětská autíčka, tak dětské motorky v různých cenových relacích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno