Podzim představuje náročné období pro náš organismus. Ze všech stran na něj útočí nejrůznější bacily, se kterými se naše imunita musí poprat, nedostatek slunečního svitu má zase za následek únavu, vyčerpání, u někoho může dokonce vyvolávat doslova depresivní stavy. To vše se negativně podepisuje také na našem vzhledu. Víte, jak si udržet svou krásu podzimu navzdory?

 

Vlasy

Nevlídné počasí s deštěm a studeným větrem, neustálé přechody z tepla místnosti do zimy venku, zvýšená únava, stres. Všechny tyto faktory se negativně odráží na kvalitě vlasů, jsou unavené, mdlé a bez života, mají tendenci více vypadávat, přestávají být poddajné, elektrizují. Udržet si krásný účes od rána až do večera představuje doslova nadlidský úkol. Věnovat jim proto musíte zvýšenou pozornost a především důkladnou péči, aby zase vypadaly zdravě, navrátila se jim jejich hebkost, síla a lesk. Nevíte-li, jak se o ně správně starat, nechte si poradit od vašeho kadeřníka. Pokud máte vlasy opravdu zničené a nechcete jít „pod nůžky“, pak vyzkoušejte přírodní ošetření vlasů v podobě brazilského keratinu, který napravuje poškozený vlas do hloubky.

 

Tělo

Na podzim musíte víc než kdy jindy dbát na posílení imunity, zásobte proto své tělo dostatkem vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin, které váš organismus „nakopnou“. Nebudete pak muset vzdorovat žádným bacilům, nachlazení, ani nepříjemné únavě a depresi. Se špatnou náladou hravě zatočí také bylinky, dopřejte si je ve formě čajů. Doslova zázračně funguje trio: třezalka, kozlík, meduňka. Endorfiny uvolňuje také sport, proto neležte doma na gauči, ale rozpohybujte se. A je úplně jedno, jestli vyrazíte na procházku do přírody, protáhnete se na józe či pilates nebo si dáte do těla na některém z moderních přístrojů typu Vacushape či Orbitrac. Každý pohyb se počítá.

 

Pleť

Na podzim vyžaduje více péče také pokožka. Právě v tomto období se zhoršují kožní onemocnění a více se objevují nejrůznější nedokonalosti pleti v podobě akné či černých teček. Aby byla zdravá a krásná ročnímu období navzdory, potřebuje kromě náležité hydratace, také intenzivní výživu. Obnovit rovnováhu pleti pomohou vyživující a zvláčňující krémy, v jejich složení hledejte bambucké máslo či arganový olej. Trápí-li vás mastnější pleť, pak vsaďte na kosmetiku s AHA kyselinami, citlivější pleti zase prospějí výrobky s pupalkovým olejem nebo vitamínem E. Jen domácí péče ale stačit nebude, alespoň jednou měsíčně zavítejte do kosmetického salonu a svěřte se do rukou odborníků. Uvidíte, že vaše pokožka pak bude vypadat jako ze žurnálu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno