Chcete letos prožít Vánoce jako svátky klidu? Pak se na ně začněte chystat v dostatečném předstihu, ideálně nyní. Nejpracnější je samozřejmě vybrat a nakoupit dárky pro všechny vaše blízké, ale jsou tu i jiné povinnosti. Pro ženy typicky pečení cukroví, vánoční úklid a dekorování domácnosti.

Spousta žen si nechává cukroví někde napéct, nicméně skutečně chcete svou rodinu připravit o tu vůni ještě teplých perníčků a jiných druhů? Kromě toho, pokud se do pečení pustíte na vlastní pěst, můžete si upéct, co hrdlo ráčí. Vynikající vinné cukroví, klasické vanilkové rohlíčky, nebo třeba něco zdravějšího.

 

Naplánujte recepty a nakupte suroviny

Péct cukroví na začátku listopadu je samozřejmě hloupost. Můžete si ale prostudovat recepty na vánoční cukroví, naplánovat, co vlastně budete péct, a nakoupit suroviny. Protože máslo, mouka a oříšky jsou v supermarketech ve slevách už nyní.

Zapátrejte trochu na internetu a najděte si cukroví, které vyhovuje vašim stravovacím návykům. Vyznáváte paleo či raw stravu? Žádný problém, cukroví se vzdávat nemusíte. Hledáte rychlé cukroví? Zkuste nějaké nepečené kuličky nebo například kouzelné těsto, z něhož vytvoříte 4 různé druhy cukroví! Buďte letos trochu kreativní.

 

Vaši drahou polovičku mezitím zaměstná výběr vánočního LED osvětlení

Dům za vás asi neuklidí, ani nerozmístí vánoční dekorace, avšak zato může vybrat a později i nainstalovat vánoční LED osvětlení. Dnes je naprosto běžné zdobit nejen interiér, ale i exteriér. A na to je vhodná chvíle už nyní. Světýlka můžete mít venku nainstalovaná klidně už od listopadu, aspoň potom nebudete muset šplhat po střeše v blátě a sněhu. Jestli nemáte výbavu nakoupenou, podívejte se, co je v současné době trendy. Velké oblibě se těší například vánoční osvětlení rampouchy či světelný déšť. Bez světýlek by Vánoce nebyly Vánocemi.

Když se začnete chystat takto s předstihem, celou vánoční atmosféru si vychutnáte ještě o kousek více. Děti se nejvíce těší na dárky, ovšem pro dospělé jsou Vánoce kouzelné především díky té atmosféře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno