Oblečení, které dbá na využívání obnovitelných přírodních zdrojů, chová se šetrně k životnímu prostředí, a navíc je kvalitní a s rozumnou životností – to je Thought. Dává přednost kvalitě před kvantitou, a nabízí skutečně slušivé a všestranné kousky, jež se zaručeně hodí na víc než jednu sezónu.

 

Inspirace přírodou a uměním

Modely z podzimní kolekce značky Thought určitě nepřehlédnete. I když se vyhýbají křiklavým barvám, vaše oči přesto upoutají nápadnými harmonicky sladěnými motivy, připomínajícími ze všeho nejvíce motivy z obrazů moderních malířů. Abstraktní vzory se snaží probouzet představivost a velmi dobře si rozumí s populární vlnou umění všedního dne. Nechybí však ani tradiční přírodní náměty rostlin, jež pohladí na duši a připomenou každému základní myšlenku udržitelné módy, jíž je láska k přírodě.

V hlavní roli bambus a eukalyptus

Že jste o eukalyptovém vlákně ještě neslyšeli? Obchodníci ho často uvádějí pod názvem Tencel®. Jde vlastně o rozvařenou celulózu z eukalyptových stromů, pěstovaných v trvale udržitelných porostech. Tencel® je velmi pevný, chladivý a jemný. Skvěle absorbuje pot bez pocitu diskomfortu (transport vlhkosti probíhá uvnitř vlákna, nikoli na povrchu jako u umělých materiálů), a to až o 50% více než tolik oblíbená bavlna. Navíc obsahuje přírodní složky bránící množení bakterií, a tím i tvorbě nepříjemného zápachu. Obleční z Tencelu® je ideální pro podzimní a jarní přechody, jež na vás líčí svým proměnlivým počasím.

To bambus je mezi přírodními tkaninami už stálicí. Bambusová viskóza patří mezi velmi levné materiály. Aby ne, vždyť bambus sám se řadí mezi nejrychleji rostoucí rostliny světa, přičemž si vystačí pouze s dešťovou vodou. Bambusové vlákno vás nadchne svou jemností ne nepodobnou hedvábí, měkkostí a prodyšností. Je hypoalergenní a přirozeně antibakteriální. Zcela unikátní jsou i jeho přirozené termoregulační vlastnosti – v chladném prostředí se smršťuje a zadržuje teplo, v teplém naopak rozšiřuje, a umožňuje komfortní odvětrávání. Oblečení z bambusové viskózy tak velmi rychle vytvoří nad pokožkou mikroklima, díky němuž vám bude vždy příjemně.

Vyberte si materiál podle svého vkusu

Narazili jste někdy na krásné oblečení, které jste si nekoupili jen proto, že vám nevyhovoval materiál? Na stránkách Férovámóda.cz si můžete šaty a další vybrané oblečení z nové kolekce Thought vybrat z takového materiálu, jaký vám vyhovuje nejvíce. Ať už je vaším favoritem již zmiňovaný Tencel®, vlna nebo třeba biobavlna, tady si určitě přijdete na své.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno