Diety tady byly vždy a pravděpodobně i vždy budou. Naštěstí už se společnost trochu poučila. Již nikdo vám nebude doporučovat pít týden jenom mléko, protože při takovém drastickém snížení příjmů sice zhubnete, ale tělo bude strádat a brzy se dostaví jojo efekt. Dnešní diety jsou rozumnější a sofistikovanější. Jednou z nich je například keto dieta.

Keto dieta je založená na tom, že se v jídelníčku vynechají sacharidy. Svému tělu dodáváte především bílkoviny, což vede ke stavu tzv. ketózy. Tělo se přepne do stavu, kdy spaluje energie z uložených tuků – a to přesně byste měli chtít. Stav ketózy využívá například i oblíbený stravovací program The 1:1Diet.

Keto dieta je skvělá pro všechny, kdo chtějí zhubnout. Nevadí slabá vůle při držení diet ani špatné stravovací návyky, keto dieta vás napraví a zároveň při ní nebudete trpět hlady. Vyhnout by se jí měli lidé s onemocněními jater, diabetem, onkologickými onemocněními, mozkovými příhodami, těhotné a kojící ženy, samozřejmě i děti do 18 let, které potřebují pestrou stravu včetně sacharidů.

Co v rámci keto diety jíst?

Tohle je zřejmě nejtěžší aspekt keto diety. Vybrat správné potraviny není pro laika vůbec jednoduché. Proto je nejlepší obrátit se na výživového poradce, případně si rovnou objednat přichystaná jídla. Tím ostatně ušetříte i spoustu času, takže se k tomuto kroku odhodlá velká část lidí, kteří se do keto diety pouští.

V Česku je rozšířený zejména program KetoDiet, v rámci nějž máte na každý den připravených 5 jídel. Podrobnou recenzi tohoto programu vám nabídne web Ecoblog, jehož autor KetoDiet na vlastní kůži vyzkoušel.

Program KetoDiet vás naučí správně jíst

Program KetoDiet si můžete objednat na libovolnou dobu, v nabídce je i startovací balíček na 3 dny. Ten tedy obsahuje celkem 15 potravin nabitých bílkovinami, vlákninou a zdravými tuky. Najdete v něm například croissant, sušené maso, pudink, koktejly, proteinové nápoje, kuřecí polévku, omeletu či tyčinky. Nemusíte mít tedy strach, že by ketodieta byla jakkoliv omezující, budete jíst rozmanitou výbornou stravu. Všechny pokrmy dodávané v rámci KetoDiet navíc připravíte velmi jednoduše a rychle.

Zkušební balíček KetoDiet vám přijde i spolu s příručkou, která pomůže objevit, jaké potraviny jsou při keto dietě vhodné, a jakým se naopak vyhnout. Neděste se, na ketodietě si můžete dát třeba i pizzu, vafle či tiramisu. Jen musíte vědět, z čeho je připravit.

KetoDiet je dobrou pomocí do začátku

Program KetoDiet je určitě skvělý pro začátečníky, kteří se s keto dietou seznamují. Jak uvádí KetoDiet recenze na zmiňovaném webu Ecoblog.cz, pokrmy jsou velmi chutné, nemají chemickou chuť. Mají snížený obsah cukru, zajistí vám vyvážený příjem živin a pestrou stravu. Časem se určitě naučíte připravovat keto jídla sami. Složité to opravdu není, ani drahé. Hlavně se ale jedná o dietu, u níž se nebudete trápit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno