Chcete se přestěhovat na venkov a neustále přemýšlíte, jestli vám nebude chybět město? Podívejte se na největší výhody venkova a užijte si vše, co vám skýtá. Využijte potenciál svého pozemku naplno a věřte, že už nebudete chtít bydlet jinde.

Příroda všude kolem

Největší výhodou bydlení na venkově je příroda všude kolem. Pokud máte dům na periférii města, rozhodně si užijete pole nebo les v dohledu. Nebojte se velkých francouzských oken, které vám poskytnou výhled do krajiny. Nechte si na okna nainstalovat screenové rolety, které vám v případě potřeby místnost příjemně zastíní a slouží i pro zvýšení soukromí v domě.

Zahrada a její využití

Při stavbě vlastního domu věnujte dostatečnou pozornost i návrhu zahrady. Ta může být ideálním místem k odpočinku, ale také k pěstování vlastních plodin. Rozvrhněte si zahradu na relaxační část, na záhony a také na prostor, kde si budou hrát děti. Pořiďte jim na zahradu houpačku, skluzavku nebo třeba trampolínu.

Terasa u domu

Téměř každý dům s vlastním pozemkem se dá zvětšit o další využitelný prostor, tedy terasu. Nebojte se ji zastřešit, například hliníkovou pergolou s výsuvnou střechou. Terasu využijete k odpočinku, k umístění venkovní kuchyně nebo zvětšení společenského prostoru, kde se můžete scházet s rodinou a přáteli. Proti dešti a větru vás zde ochrání kazetové markýzy.

Krásný výhled

Další výhodou bydlení na venkově je krásný výhled. Pokud umístíte okna tak, aby byl výhled přímo do zahrady nebo za dům do přírody, užijete si romantickou atmosféru. Většina lidí, kteří bydlí v činžovních domech nebo v řadové zástavbě, tuto výhodu nemá a výhled o zástavby nebo na další část sídliště není nic příjemného.

Lepší vzduch

Na venkově se mnohem lépe dýchá. Kdo by nechtěl vyjít z domu a již za pár metrů být například v lese. Uvidíte, že i vašim dětem se zde bude vyrůstat mnohem líp, než uprostřed města plného smogu a výparů z továren a průmyslových budov.

Příjemní sousedé

Kdo žil někdy v bytě nebo v řadovém domku, sám ví, jak často může nastat problém se sousedy. Pokud bydlíte na venkově a nejbližšího souseda máte opravdu daleko nebo máte dostatečně velký oplocený pozemek, soužití se sousedy není problém. Na venkově jsou mnohdy i příjemnější sousedé, kteří si pomáhají, nabízejí si vlastní vypěstované produkty a navzájem jsou k sobě ohleduplnější.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno