Pokud patříte mezi požitkáře a rádi a často si pochutnáváte na skvěle připravených pokrmech, pak jste pravděpodobně měli v květnu a červnu o víkendový program postaráno. Především na území hlavního města se konaly rozličné food festivaly, které co do zaměření vycházejí vstříc snad všem chuťovým preferencím, exotické nevyjímaje. Na své si přijdou milovníci Asie, burgerů, veganské, vegetariánské a raw stravy, zmrzliny, piva, koktejlů… úplným výčtem pořádaných gastro akcí by bylo možné popsat několik listů papíru.

 

Dál od shonu velkoměsta a front

Atmosféru festivalu, kdy si můžete vychutnávat lahodné pokrmy pod širým nebem ve společnosti podobně naladěných přátel a rodiny, však leckdy kazí všudypřítomné fronty a davy lidí. U větších a hodně propagovaných akcí si můžete vystát dlouhou frontu už před vstupem, abyste vůbec získali vstupenky. Další fronty vás pak čekají u jednotlivých stánků, přičemž zatímco jste ve frontě, snadno se může stát, že vás přejde chuť. Nebo v horším případě, pochoutka, na niž trpělivě čekáte v zástupu dalších hladovců, zrovna dojde. Najít volné místo ke klidné konzumaci je občas bojový úkol sám o sobě, který nemáte vyřešený zrovna za pár minut, a tak jsou často na podobných akcích k vidění návštěvníci hltající ukořistěné pokrmy u přetékajících odpadkových košů. Odnést si příjemný zážitek z městského food festivalu je někdy při enormním zájmu veřejnosti poměrně obtížné.

 

Středověk v Českém ráji

I když neholdujete návštěvám míst s vysokou koncentrací lidí, své lásky k delikátnímu jídlu se vzdávat nemusíte. Stačí vyjet kousek za Prahu směrem na Mladoboleslavsko, kde se kousek od Českého ráje rozkládá proslulá víska Dětenice. V ní najdete vyhlášenou středověkou krčmu, prvního svého druhu u nás, a celý zámecký resort nabízející různorodé tematické vyžití v podobném duchu. Toto léto si pro milovníky gastro zážitků Dětenice připravily něco speciálního. „Letos poprvé se několikrát za léto v zámeckém resortu pořádá středověký food festival. Tedy spíš – abychom zůstali věrni středověké atmosféře – masakr žrádla, chlastu a brutální zábavy,“ říká s úsměvem manažerka dětenického komplexu Aneta Ondráčková. Probíhat bude v termínech 23. července, 13. a 20 srpna, vstup je na tuto akci zdarma. Pokrmy budou inspirované Franckou říší a barbarským severem. Ochutnat budete moci rybičky, ústřice, krevety, opékané divoké čuně ale i kuřecí hnátky, uzeného kapra a jehněčí klobásky. Mlsné jazýčky potěší domácí koláčky.

„Nebude to ale jen o vybraných středověkých krmích a mocích. Součástí bude i bohatý doprovodný program včetně rytířského klání. Kolem se budou potulovat poběhlice a pro potěchu návštěvníkova oka se budou v rytmu středověké hudby ladně vlnit tanečnice. Hudbu zajistí DJ Dony a k dispozici bude i chill out house,“ láká na středověký festival Ondráčková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno