Dnešní moderní domácnosti vyznávají zdravý eko styl. Jakmile začnou plánovat stavbu rodinného domku, zpravidla přemýšlejí o tom, že chtějí žít zdravě a vést tak k plnohodnotnému životu i své potomky. Je jim to ke cti a nezbývá než gratulovat k úžasnému nadhledu. Nejen, že tím podporují zdraví své rodiny, ale mnohdy svým jednáním přispívají i k ozdravění zelených plic naší planety.

Mrazuvzdorné lícové cihly s vysokou pevností

Dobrou volbou mohou být přírodní cihlové obklady pro fasádu nebo i plot. Vypadají na domku úžasně a celý dům bývá tak nenásilně propojen se zahradou a zelenou přírodou. Cihla je totiž stoprocentně přírodní materiál s širokou nabídkou barev, rozměrů i povrchů. Originální a nadčasové lícové zdivo se používá již stovky let a je ověřeným stavebním materiálem. Je oblíbené pro svůj jedinečný vzhled a originalitu.

Kladete si otázku, jak budete v novém domku větrat?

Dříve se moc domácností nezabývalo způsobem větrání. Prostě se otevřela okna a dveře dokořán. Dnes se můžeme při této vzpomínce jen lehce usmívat, jelikož nová doba si žádá své. Důležitou otázkou při stavbě rodinného domku bývá právě i větrání, výměna vzduchu, rekuperace tepla, způsoby vytápění, avšak i chlazení. Nicméně důležitá je filtrace vzduchu, zvlhčování a vysoušení. Naštěstí již fungují ověřené firmy, které umí pro vás vyhodnotit ten pravý způsob vytápění i větrání pro čerstvý vzduch.

Máte postaveno, bydlíte, ještě něco schází?

Může to být právě i popelnice na bioodpad. Určitě se jich nevzdávejte, jelikož ekologicky zlikvidujete zeleninové slupky, spadané ovoce či zrovna posekanou trávu. Do bioodpadu patří i skořápky od vajíček, shrabané listí, zbytky rostlin, zemina z květináčů, ale i štěpky z větviček. Zbytečně nevyhazujte ani čajové použité sáčky a kávovou sedlinu. Obojí může dobře posloužit i jako výborné hnojivo, které si v bioodpadu bude jen lebedit… a potažmo pak i vaše zahrádka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno