Kompletní seznam základních věcí vám v tomto článku poskytovat nebudeme, ten jistě objevíte jinde. Místo toho máme pro vás několik užitečných vychytávek, které vám porod a první týdny s miminkem maximálně zpříjemní.

 

Co s sebou do porodnice

Maminky se obvykle nejvíce děsí dlouhého porodu. Ten se může často zpozdit i z velmi prostých důvodů – např. proto, že jsou porodní cesty vlivem brzkého odtoku plodové vody velmi suché a nedokáží dítě rychle přivést na svět. Pro tyto případy doporučujeme porodní gel, který přilne ke sliznicím a samotný porod může urychlit až o 30%.

Pro další skvělou pomůcku musíte do hračkářství. Poporodním poraněním se někdy nedá vyhnout ani při té nejlepší péči a sedět pak se zašívanými intimními místy na tvrdé židli nebo posteli může být doslova peklo. Nafukovací kruh pro děti tenhle problém hravě vyřeší a pořídíte ho za několik desetikorun!

 

Jak na plačtivé miminko v šestinedělí

Sotva se vzpamatujete z náročného porodu, přijde vás domů navštívit jiné nepříjemnost – prdíky a bolesti bříška. Miminko jimi může trpět už od čtvrtého týdne věku a samovolně odezní po třetím měsíci. Mezitím ale může jít doslova o horor, kdy dítě v odpoledních hodinách začne usedavě plakat a až do pokročilé noci není k utišení.

Příčin může být mnoho, také jakmile nezaberou osvědčené masáže bříška a cvičení s nožičkami, pátrejte spíše po medicínské příčině. Malé děti mají někdy problém intolerancí laktózy. Jednoduše řečeno, jejich organismus si neumí dobře poradit s mlékem, které přijímají. Přípravek ColiPrev představuje řešení intolerance laktózy – do dětského organimsu dodává přirozený enzym laktázu, díky níž se laktóza rozloží přesně tak, jak má a nezpůsobuje bolesti a nadýmaní bříška,. Koupíte ho v každé lékárně a cena je oproti jiným výrobkům velmi přijatelná.

1 komentář

  1. Po porodu jsem byla hlavně šťastná že žiju. A tak jsem musel řešit naprosto nevšední věci. Třeba pořídit si chůvičku. Neměla jsem moc peněz, manžel byl zrovna na můj porod na cestách, a tak to bylo takové náročné období. Ale všechno jsme si pak vynahradili a teď jsme mooc spokojení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno