Výkyvy počasí oslabují Velký nápor na náš organismus jsou právě výkyvy počasí, kdy odpoledne je horko, ale večery už jsou studené. Zapomenutá mikina nás tak může stát pár dní rýmy a pokašlávání, což nám může dost znepříjemnit zbytek léta. Můžeme si ale s lepší imunitou a odolností proti nastydnutí pomoci, stačí pár jednoduchých věcí.

· dostatek spánku. Odpočinek a čas na regeneraci je základ, přesto v létě spíme méně a snažíme si co nejvíc užít krásné počasí. Únava je hlavní faktor, který oslabuje imunitu. Nezapomínejte odpočívat, relaxovat a spát.

· pravidelný pohyb. Nemusíte denně uběhnout maraton, ale pokud je vaše tělo zvyklé na určitou zátěž, vyrovnává se s případným nachlazením lépe a déle mu odolává

· vitamíny. Bez nich to nepůjde, pomáhají našemu organismu v boji s oslabenou imunitou a často si neuvědomujeme, že jich máme málo. Využijte sezónní ovoce a zeleninu a dopřejte si dostatek vitamínu C i všech ostatních, které vaše tělo ke správnému fungování potřebuje. Chutný způsob, jak do sebe dostat hodně vitamínů, je smoothie. Koktejl z ovoce a zeleniny doplněný o tekutinu, bylinky a semínka je pravou vitamínovou bombou. Dobrým pomocníkem k jeho přípravě vám bude kuchyňský mixér Orava 500W, který díky 23 000 otáčkám za minutu zvládne hravě rozmixovat i obilí nebo kostky ledu. Jednoduše tak do nádoby o objemu 570ml dáte ovoce a zeleninu, které máte zrovna po ruce, doplníte vodu nebo mléko podle chuti a přidat můžete i ořechy nebo jiná semínka a zapnete mixér. Nerezové nože a vysoké otáčky se o vše postarají a tak si můžete už za pár minut vychutnat lahodné smoothie. Mixovací nádoba má navíc praktické víčko, které umožní si svůj koktejl vzít kamkoli s sebou a nebát se, že vyteče. Nebojte se zkoušet nové chutě a kombinace, ve smoothie je dovoleno vše.

Užívejte si léta i příchodu podzimu bez omezení, které by s sebou přineslo nachlazení a rýma. S posílenou imunitou budete lépe odolávat výkyvům počasí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno