Rooibos je vlastně takový čaj nečaj, obsahuje mnohem méně tříslovin a žádný kofein. Roste jako keř s úzkými větvičkami a špičatými lístky, které se po sklizni nasekají, fermentují a suší. Právě díky fermentaci získá rooibos svou červenohnědou barvu a medové aroma a proto se mu někdy říká červený čaj. Prodává se sypaný i v sáčcích a vyžaduje trochu delší louhování. Výsledná chuť však za tu chvilku čekání opravdu stojí.

Bylinné čaje jsou považovány za přírodní léky a téměř každá bylinka má nějaké využití. Jejich chuť není vždy úplně příjemná, často jsou hořké nebo chuťově nezajímavé, ale pro jejich účinky jim to odpouštíme. Při nachlazení sáhneme po čaji lipovém, pro jarní detox vybereme kopřivový, při kašli heřmánek a na trávení nám pomůže čaj mátový nebo fenyklový. Ten už pro malé děti používaly i naše babičky a dobře věděly proč.

Ovocné čaje jsou velmi oblíbené zejména pro širokou škálu chutí. Vybrat si můžete chuť svého oblíbeného ovoce nebo jejich kombinaci. Často obsahují ibišek, proto mají sytě červenou barvu. Ovocná chuť se často objevuje i v kombinaci se zeleným nebo černým čajem. Je tak potřeba si dát při nákupu pozor, zda se jedná opravdu o ovocný čaj, nebo čaj s ovocnou příchutí. Jsou vynikající i studené a v létě v kombinaci s ledem a plátky citronu skvěle osvěží.

Čaj je také vhodným dárkem, dá se říci univerzálním. Pokud neznáte oblíbený druh obdarovaného, vyberte třeba dárkovou kazetu, kde je od každého druhu několik sáčků. Velký výběr čajů i dárkových kazet nabízí obchod www.elektro-produkt.cz a pro jejich objednání vám stačí několikrát kliknout a balíček vám doručí dopravce až domů. Nemusíte tak běhat po obchodech a vybírat a shánět, jednoduše si vše objednáte z pohodlí domova. A můžete si k tomu dát třeba šálek oblíbeného čaje nebo vyzkoušet nějaký nový.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno