Nakupujete oleje výhradně podle jejich ceny a dál se o jejich charakteristiku a správné využití nezajímáte? V tomto článku vám prozradíme, odkud se olej bere a jakým způsobem se vyrábí a samozřejmě objasníme – proč dát od rafinované verze ruce pryč.

Odkud se rostlinný olej bere?

Rostlinný olej se získává lisováním semen. Jako výrobce máte na výběr ze dvou možností, jak se s touto operací vypořádat. V závislosti na tam rozlišujeme lisování za studena a za tepla. První zmíněná metoda je k semenům mnohem šetrnější. V porovnání s teplým procesem dokáže v oleji uchovat všechny důležité látky. Je to dáno tím, že před zpracováním semen nedochází k jejich úpravě.

Ve zpracovatelském podniku se semeno nejdříve zahřeje a následně dochází k úpravě jeho vlhkosti v klimatizační pánvi. Pro větší společnost je tato volba lisování jasným favoritem, jelikož má o poznání vyšší výtěžnost a může se prodávat  za mnohem nižší cenu. Pamatujte však, že vysoké teploty a rafinace snižuje výslednou kvalitu produktu.

Za studena lisovaný slunečnicový olej

Za studena lisované rostlinné oleje se mohou pochlubit větším podílem prospěšných látek. přírodní vůní, skvělou chutí i barvou. Právě z těchto důvodů se slunečnicové oleje používají nejen ve studené kuchyni, ale i v kosmetice. V neposlední řadě ho pak ocení lidé s kardiovaskulárními komplikacemi a pro jeho blahodárné účinky na pokožku.

Za studena lisovaný řepkový olej

Řepkový olej je u nás hodně oblíbený, ovšem jen malá část lidí zná jeho skutečné tajemství. Pro lidský organismus je naprosto nepostradatelný. Pravidelná konzumace chrání před civilizačními chorobami, blahodárně působí na celý kardiovaskulární systém a navíc se může pochlubit úplně nejnižším obsahem škodlivých nasycených mastných kyselin.

Za studena lisované rostlinné oleje nejvyšších kvalit kupujte v internetové prodejně FABIO PRODUKT.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno