Už od dětství nám bylo vtloukáno do hlavy, že ovoce a zelenina jsou zdravou součástí jídelníčku. Přesto si někteří z nás k těmto čerstvým potravinám nenašli cestu dodnes. Co takhle vyzkoušet ovocné a zeleninové šťávy, díky kterým dostanete do těla notnou dávku vitamínů?

1) Pití čerstvých šťáv, které si připravíte doma v odšťavňovači, urychlí přípravu vašich pokrmů. Šťávu máte hotovou již za pár minut a můžete si ji připravit jako dopolední nebo odpolední svačinu. Navíc se dá i snadno přenést nebo uchovat v lednici, nenechávejte ji zde však příliš dlouho a vždy si raději připravte čerstvou šťávu, která je určená k přímé konzumaci, ihned po přípravě.

2) Pokud chcete zhubnout tak jsou čerstvé šťávy stejně tak skvělou volbou.  Jistě oceníte lahodná a zdravá smoothie, která si připravíte ve vysokootáčkovém smoothie mixéru. Vyberte si mixér RM-500 black, který dokáže zpracovat i tvrdou zeleninu a nemusíte ji ani krájet na menší kousky. Velkou výhodou je také mixovací nádoba se speciálním víčkem na cesty, která má objem až 570 ml. Tento pomocník je také výjimečně skladný a pro větší stabilitu je vybaven protiskluzovými nožičkami.

3) Další výhodou je urychlení trávení. Čerstvé šťávy a smoothie nezatěžují vaše trávení tak, jako tuhé potraviny, které musíte kousat. Mnohem déle budete trávit běžný oběd, případě přílohu a maso. Někdy se můžete cítit přejedení, bez energie a může vás bolet žaludek. Těmto obtížím se díky tekuté stravě můžete elegantně vyhnout.

4) Ve smoothie mixéru můžete navíc připravit také studené polévky. Nemusíte se bát, že by byly bez chuti. Zkuste použít koření jako je například chilli, kari, kardamon nebo skořice a rozmixovanou zeleninu dochutit. Skvělé jsou také čerstvé bylinky, které se hodí nejen do polévek, ale i do samotného smoothie. Vyzkoušejte petrželku, pažitku, tymián, rozmarýn nebo majoránku.

5) Pitím čerstvých zeleninových a ovocných šťáv doplníte do těla potřebné minerály a vitamíny. Tím, že zeleninu ani ovoce nezpracujete vysokou teplotou, tak v nich zůstanou všechny zdraví prospěšné látky a do těla se díky odšťavňování dostanou mnohem rychleji. Velkou výhodou je také to, že v zelenině i v ovoci tak zůstane velká dávka vlákniny.

6) Přípravu šťáv, stejně jako smoothie nebo polévek zvládnou i muži nebo děti. Není nic jednoduššího než dát ovoce nebo zeleninu do chytrého spotřebiče, stisknout tlačítko, a poté už jen čekat na výsledek. Nebojte se své blízké přípravu těchto rychlých pokrmů naučit.

7) Co se týče mixéru a přípravu smoothie, tak velkou výhodou je také to, že ovoce i zeleninu můžete dát do mrazáku, a z něj přímo do mixéru. Kvalitní spotřebiče si dokážou poradit i ze zmrzlou zeleninou a ovocem a mnohdy dokážou rozmixovat i led.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno