Bílkoviny jsou zodpovědné za mnoho metabolických procesů, ovlivňují trávení i výživu všech částí našeho těla, od krve až po vlasy. Umíme je rozložit a sestavit tak, aby byly využité zrovna tam, kde je potřeba. Díky bílkovinám také fungují a rostou svaly a dokáží nás také zasytit. Měli bychom přijímat cca 1 – 2g bílkovin na kilo své váhy, mnoho z nás má ale jejich příjem někde u poloviny této dávky. Navýšit příjem bílkovin můžeme třeba přidáním proteinu do koktejlů, jogurtu na snídani nebo si třeba ochutit zmrzlinu.

V běžné stravě se s bílkovinami potkáme v živočišné nebo rostlinné formě, obsahuje je například maso, vejce, mléko, mléčné výrobky, ryby, sója, luštěniny, obiloviny a různá semínka a ořechy. Pokud máme zastoupení těchto potravin v našem jídelníčku nízké, máme nízký i příjem bílkovin. Pomoci navýšit příjem můžou proteiny v prášku, které jich obsahují mnoho a pohodlně tak zvýší jejich denní příjem. Rýžový protein můžete přidat do jogurtu k svačině, smíchat s ovocem na lahodný koktejl nebo přidat do smoothie, ve 100g obsahuje až 80g bílkovin. O chuť se bát nemusíte, je bez příchuti a tak nijak neovlivní vaše oblíbené jídlo.

Oblíbené a snadné na přípravu proteinové smoothie, které jednoduše smícháte s vodou a vypijete. Nejen do kanceláře při pracovním vytížení, ale i na výlety nebo různé sportovní aktivity tak můžete mít s sebou smoothie, které pak už jen zamícháte a vypijete. Nezabere vám v batohu nebo kabelce skoro žádné místo a dokáže dobře zasytit, aniž by vás provázel pocit těžkosti nebo plného žaludku. Můžete ho ale díky příchuti samozřejmě i zamíchat do mléka, jogurtu nebo si doma připravit vynikající proteinovou zmrzlinu. V letních vedrech tak můžete mlsat zdravě a mít příjemný pocit, že jste svému tělu dodali potřebné bílkoviny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno