Možná to chcete udělat preventivně, možná se vám už ale stalo, že dítě přišlo ze školky či ze školy s cizí mikinou. Pro příště už budete mít vystaráno, když oblečení podepíšete. Ideální jsou k tomu razítka na textil.

Maminka oblečení vždy poctivě rozezná, avšak stává se, že i dva sourozenci si ho pletou, pokud mají podobné velikosti. Ve školce se oblečení může promíchat na úplně jiné úrovni. A nebezpečí přinesení cizího oblečení neustává ani ve škole. Stačí v šatně rychle sáhnout po cizí bundě, nebo se splést při převlékání z tělocviku. Druhá strana si také nemusí všimnout, že tričko není její – pokud tedy nenarazí na jmenovku majitele.

Razítko je jmenovka, kterou bude dítě milovat

Existují různé možnosti, jak oblečení označit. V dřívějších dobách maminky vyšívaly iniciály, přišívaly knoflík či nášivku. Tohle všechno ale docela trvá, a pokud budete chtít označit celou výbavu, připravte si na to celý volný víkend. Jednodušší je pořídit fix na textil a oblečení popsat. Výsledek ale nebude tak esteticky dokonalý, jako když si pořídíte razítko. S razítkem vytvoříte dokonalé jmenovky na oblečení, které si dítě zamiluje.

Jak razítko vypadá?

Jmenovky pro děti se dají natisknout s razítky od Mamachick.cz. Dodávají se ve čtyřech hravých provedeních. Nechte dítě, ať si vybere pandu, pejska, či další roztomilé stvoření. Na razítku bude ve finále malý obrázek zvířátka a vedle něj jméno vašeho dítěte.

Každé razítko na  textil je vyráběno individuálně ručně. Nejdříve se vytvoří jmenovka, vytiskne se, ve stroji se zhotoví otisk razítka, vše se ručně složí a naplní inkoustem. Po otestování funkčnosti je razítko zabaleno a odesláno zákazníkovi spolu s náhradním inkoustem. Ten dostanete zdarma.

Jak dlouho razítko vydrží?

Výrobců razítek na textil existuje více, Mamachick jsou ale jediní, kdo zdarma dávají i náhradní náplň. S jedním razítkem toho tedy natisknete více než s razítkem od konkurence – společně s náhradním inkoustem je životnost až 1 000 otisknutí. Pak je samozřejmě možné si objednat další inkoust. Standardně se dodává černá barva, avšak můžete si objednat i červenou nebo modrou. Životnost inkoustu prodloužíte, když budete razítko po každém použití pečlivě zavírat, aby nevyschlo. Pak se dá používat opravdu roky.

Vydrží inkoust praní?

Jedná se o razítka na oblečení – textil s nimi označíte perfektně, ale na dalších materiálech nedrží. Inkoust je uzpůsobený tomu, aby dobře držel na textilu. Nebarví kůži, přežije asi 50 vyprání, což je zhruba rok. Než tričko padesátkrát vyperete, dítě z něj dost možná už stejně vyroste. Po dostatečném počtu vyprání je navíc textil zase bez jmenovky, a vy ho tak bez obav můžete poslat dál, aniž by byl označený jménem vašeho dítěte.

Inkoust už z podstaty věci nelze udělat světlý. Černá, modrá i červená jsou tmavé a výborně viditelné na světlejších barvách oblečení. Jak označit černé kalhoty? K tomu Mamachick prodává nažehlovačky. Lze si je nechat vyrobit také na míru se jménem vašeho dítěte, prodávají se ve výhodném setu s razítky.

Jmenovku na textil si natiskne dítě samo

Použití razítek na textil je tak jednoduché, že se do něj může pustit dítě samo, a to i dítko ve školce. Barva se nerozmazává a nedělá šmouhy, opravdu stačí razítko jen pevně přitisknout. Výrobci razítka doporučují jmenovku tisknout na horní zadní část uprostřed, samozřejmě je ale možné vybrat jakékoliv jiné místo. Na horním dílu trička je nicméně jméno vidět ihned, jakmile tričko vezmete do ruky, takže si toho každý, komu tričko nepatří, určitě všimne – a o to přece jde. Ve školce, ve škole, na kroužku juda, na letním táboře. Vašemu dítěti už se oblečení ztrácet nebude.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno