Jaký zahradní nábytek je nejlepší? Ten, co odolává rozmarům počasí a z vaší terasy udělá outdoorový obývák.

Ani se nenadějeme a bude tu jaro a léto. Tedy doba, kdy se pomalu stěhujeme z interiéru do exteriéru. Místo v přetopených místnostech čas trávíme na zahradách, balkonech a terasách. A čím lépe budou vybaveny, tím delší čas na nich strávíme, čímž rozhodně prospějeme našemu zdraví.

Designově zajímavý a odolný

Na moderní zahrady, terasy i balkony rozhodně patří designově zajímavý a odolný zahradní nábytek. Tedy outdoorové sedací soupravy, křesílka, stolky a stoly, židle, lavičky i houpací sítě. Dobře zařízená terasa se pak stane vaším venkovním obývákem. Budete na ní moci snídat, obědvat i večeřet. Pracovat i odpočívat.

Vybíráme zahradní nábytek

Zahradní nábytek vybíráme s přihlédnutím k několika faktorům. V první řadě si rozmyslete, co vlastně na svou terasu chcete. Čím větší terasa, tím snese více zahradního nábytku. Zase to ale nepřežeňte, méně je někdy více.

Základem je jídelní stůl a židle

Při výběru konkrétního zahradního nábytku vycházejte především z typu činnosti, které se na své terase chcete primárně věnovat. Pokud na své terase budete primárně stolovat, neobejdete se bez jídelního stolu a židlí. Ty většinou terasám dominují. Pokud to prostory vaší terasy dovolují, pořiďte na ni ještě pohodlnou sedací soupravu, lehátko, nebo alespoň houpací síť. Na čerstvém vzduchu se totiž odpočívá nejlépe.

Zaměřeno na materiál

Nepodceňujte ani materiál, z něhož bude váš zahradní nábytek vyroben. Nejodolnější a nejméně náročný na údržbu je zahradní nábytek hliníkový a z umělého ratanu. Ostatní materiály vyžadují patřičnou péči, například teakový nábytek pravidelné nátěry ochrannými oleji. Zahradního nábytku z plastu se spíše vyvarujte. Nejen, že na pohled působí levně, ale ani dlouho nevydrží. Vystaven na pospas sněhu a dešti zplesniví. A možnosti jeho ochrany jsou velmi omezené.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno