Při rozhodování o tom, jaký nábytek si pořídit, hraje svou roli samozřejmě i cena. Ta je však jediným mínusem masivního nábytku, výhody převládají a z dlouhodobého hlediska ušetříme.

Přírodní materiály jsou velmi žádané a až na výjimky se většina z nás při výběru nábytku obrací ke dřevu. Konkurencí pro nábytek z masivu jsou levné výrobky z lamina nebo dřevotřísky, které však nejde srovnávat s kvalitou. Zpravidla vydrží jen jedno složení a rozložení, jsou nestabilní a jakékoli poškození je trvalé, nelze je opravit. Jejich životnost je tak jen několik let a poté musíme koupit další levný nábytek. Naopak nábytek z masivu má životnost dlouhou a vydrží mnoho desítek let, není tak nutné investovat další finance. Pokud tedy srovnáme u levného nábytku nutnost během let si pořizovat další a další s dlouhou životností masivu, je investice do masivního nábytku pro naši peněženku šetrnější.

Odolnost a dlouhá životnost však nejsou jediné výhody nábytku ze dřeva. Je nadčasový, hodí se tak do naprosto každého typu interiéru, protože nepodléhá módním trendům a skvěle se kombinuje s dalšími materiály, jako je kov, plast nebo sklo. Výborně si rozumí také s přírodními materiály, jako jsou například kamenné obklady a interiéru dodává pocit útulnosti. Je vhodný do všech místností v domě a často stačí i jen jeden nebo dva kusy dřevěného nábytku a prostor dostane nový vzhled. Oblíbené jsou jídelní stoly z masivu spolu se židlemi pro kuchyně či jídelny, v obývacím pokoji to může být konferenční stolek z masivu nebo různé poličky a taburety. Ložnici bude vévodit velká postel z dubového masivu, ke které lze sladit noční stolky.

Dřevo navíc vyzařuje přírodní energii, takže se v místnosti s takovým nábytkem cítíme dobře a v bezpečí. Nábytek vyrobený z dřevěného masivu nás bude provázet po většinu života, bez problémů zvládne i několik stěhování a vybírat bychom proto měli takové kousky, které se nám líbí a oslovují nás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno