Možná si klepete na čelo, že Vánoce jsou ještě daleko, a starosti o stromek jsou tak velmi předčasné. Ano. Ale právě teď prožíváme velká sucha, v některých částech republiky platí přísný zákaz rozdělávání ohně, protože hasiči museli vzhledem k velkému suchu vyrážet k několika lesním požárům. Navíc tomu není dlouho, co obrovské požáry v Austrálii spálily značné množství vegetace včetně stromů.

Stromy jsou považovány za plíce planety, a pokud jimi budeme nadále plýtvat, Země nebude mít čím dýchat. Vy konkrétně možná nemůžete nijak zamezit požárům lesů v Austrálii nebo kácení deštných pralesů v Jižní Americe. Každý však může přispět svou troškou do mlýna – třeba tím, že si nebude na Vánoce kupovat živý stromek.

Zamyslete se nad tím, kolik stromů za svůj život zničíte

Vůbec nezáleží na tom, zda si svůj vánoční stromeček někde poctivě koupíte, nebo si ho jdete sami uříznout do lesa. Tak či tak kvůli vašim Vánocům planeta přijde o jeden strom, který mohl celý svůj život vyrábět kyslík. Nebylo by tedy lepší pořídit si jeden umělý stromeček, který vám vydrží roky? Jeden umělý vánoční stromek zachrání desítky přírodních stromečků, ale také vám ušetří peníze i starosti.

Výhod umělých stromků je více

Kolik stojí umělý stromeček? Záleží na velikosti. Každopádně více než ten přírodní, ale zato mnohem déle vydrží. Některé vás vyjdou na tisícovku, jiné třeba na šest tisíc. Záleží, jak luxusní představu o stromečku máte.

Cena je v dlouhodobém hledisku rozhodně výhodou. Co vás však potěší ještě více, je úbytek starostí. Nebudete muset přemýšlet, kam stromeček půjdete koupit. Objednáte si ho přes internet a za pár dní je doma. Po Vánocích ho schováte do garáže či do sklepa a za rok zase vytáhnete. Umělý stromeček také neopadává a nemusíte mu měnit vodu. Můžete si ho nechat třeba až do února, nebo si ho nastrojit již na začátku prosince, protože neoschne.

Dnes už i umělé stromky vypadají jako živé

Pokud stále nejste přesvědčení, zda byste doma chtěli mít chabou náhražku, prohlédněte si, jaké umělé stromečky se dnes prodávají. 3D umělé stromky vypadají jako živé! Nejde o pár vypelichaných větviček, stromy jsou bohaté a třeba i zasněžené, když budete chtít. Nebojte, bílý vánoční stromeček je ozdobený sněhem, který se nerozpustí, ani neopadá.

Na e-shopu Svetstromku.cz jsou velmi oblíbené také vánoční stromečky v květináči. Nemusíte pak řešit ani stojan na stromek, květináč navíc působí tak nějak domácky a útulně. Budete-li si chtít domů přinést trochu přírody, pořiďte si vánoční stromek na pařezu. Jestli to bude jedle, smrk či borovice, je pouze na vás.

Prodej vánočních stromků na webu Svetstromku.cz startuje v září, nyní mají ty nejoblíbenější modely vyprodané. Datum prvního září si však poznamenejte, protože některé typy stromků se vyprodávají opravdu rychle. E-shop má už více než 4 000 spokojených zákazníků, o umělé stromky je zájem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno