Balkony a lodžie v sezóně ožívají. Každá druhá hospodyňka se může od dubna do října pochlubit rozkvetlými truhlíky, které z balkonu dělají něco jako malou zahradu v betonovém světě. Pěstování kytiček v těchto bytových exteriérech je trend, který rok od rok roste. Jak z obyčejného balkonu udělat oázu přírody?

Aby balkon splnil svou funkci, měla by být jeho velikost dostatečně prostorná. Standard panelových domů sice umožňuje zasadit jeden či dva truhlíky, ale pokud člověk touží po celé škále letniček a bylinek, měl by ploše pro zeleň vyhranit více místa. To se dá realizovat předsazením zaskleného systému.

Místa není nikdy dost

Rozšířením hloubky stávající betonové lodžie můžete získat až metr navíc, když zvolíte metodu předsazení zaskleného systému. Systém kombinuje ocel a hliník společně se zasklením. Zasklívací systém jde přes sezónu z 4/5 otevřít a po sezóně umožní udělat z vaší lodžie doslova zimní zahradu, kde většina vegetace v klidu přezimuje.

Až 1,5 metru navíc můžete získat pomocí předsazené balkonové konstrukce. Konstrukci tvoří ocel a bezpečnostní vrstvené sklo Connex. Díky předsazení získáte cenný prostor, který může být využitý  i pro osazení trvalkami. Velmi dobře zde se budou vyjímat i nejrůznější túje, které zvládnou zaručí dostatek soukromí, působí i jako přirozený stín a zvládnou všechny klimatické podmínky, přičemž uvítají dostatek vláhy shora.

Maximální užitná plocha

Rozšíření balkonů a lodžií, které v důsledku zvýší jejich půdorys, je žádoucí pro maximalizaci užitné plochy. Balkony a lodžie jsou totiž územím, které jsou obyvateli bytů vyhledávané a ceněné jako možnost prolnutí interiéru s exteriérem. Jak moc si tento benefit zpříjemníte, záleží ve finále jen na vás.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno