„Jmenuji se Denisa, je mi 28 let a přátelé o mě říkají že dělám krásné fotky,“ – budete se divit, ale takové představení měl na fotografickém kurzu, který jsem absolvovala pod profesionálně vedenou organizací Stips.cz, skoro každý. Instruktor  byl vážně velmi milý, ale v některých případech nás zkrátka musel i velmi nevybíravě vyvést z omylu. Například v tom, že na svou automatiku nesmíme spoléhat zdaleka tak mnoho, jak by se nám líbilo.

 

Krásné fotky venku i v ateliéru

Svůj fotografický kurz jsem dostala jako dárek, a moc jsem nevěděla, co od něj čekat. Vždyť pojmy jako clona nebo citlivost ISO si dokážu nastudovat i sama. Inu dokážu, ale jak jsem poznala přímo na místě, vědět a vyzkoušet si, jsou dvě docela rozdílné věci. I proto byla teorie hodně krátká  a mnohem větší důraz byl kladen na použití fotoaparátu takříkajíc v terénu. Já jsem měla svůj, ale na místě se dala zrcadlovka i půjčit – je vidět, že se tady na kurzy důkladně připravují.

Zkoušeli jsme fotografovat všechno možné nejdříve v ateliéru a pak i venku, v exteriéru. Tam jsem se nejenom já potýkala s přesvícením nebo špatnou ostrostí obrazu, ale stačilo se zeptat a hned tu byla pomoc. Netušila jsem, kolik funkcí můj fotoaparát vlastně má, a to jsem podle pana instruktora teprve na špičce ledovce a budu muset ještě hodně cvičit.

No nevadí, tenhle kurz mě obohatil o skutečně netradiční zážitky a už přesně vím, komu ho doporučím. Ale kdybych se náhodou netrefila, budu mít pořád v záloze právě Stips.cz. Zajímá vás, jak to celé funguje?

S dárkem od Stips se nikdy nespletete

Pokud i vy plánujete dát fotografický nebo jakýkoli jiný kurz jako dárek, určitě jste se už museli potýkat s obavami. Co když se vybraný kurz nebude obdarovanému líbit? Nebudou to vyhozené peníze nebo půjde kurz vrátit? Stips.cz ale myslí i na tuto možnost. Poukazy proto jednoduše nahrává na dárkovou kartu a to až do počtu deseti kusů!

Funguje to jednoduše – zkrátka si vyberete deset zážitků, zaplatíte pouze ten nejdražší a necháte obdarovaného vybrat, co by se mu líbilo. Nebo můžete využít předpřipravených zážitkových balíčků a objednat tak svůj dárek doslova za pět minut dvanáct. Se Stips je to snadné. Zkrátka nikdy nemůžete šlápnout vedle. Profesionální služby a organizace kurzů vám pak budou krát záda za všech okolností. No nezní to přímo skvěle?

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno