Proteiny jsou velmi často využívány sportovci, protože bez bílkovin nemají svaly výživu. Jsou ale potřebné nejen pro svaly, ale i celé tělo, bílkoviny patří mezi základní stavební kameny našeho organismu. Právě proteinové smoothie může být skvělým způsobem, jak svému tělu dopřát kvalitní bílkoviny v lehké a dobře stravitelné formě. Problém nastává u vegetariánů a veganů, kterým živočišné bílkoviny vyhovovat nebudou. Jednou z variant je tak dýňový protein, získávaný extrakcí dýňových semínek a dýňového oleje.

Další možností je protein sezamový, získávaný ze semínek a oleje sezamu. Stejně jako ostatní proteiny je ve formě prášku který snadno přidáte nejen do koktejlů, ale i do různých kaší, zákusků nebo polévek. Můžete jej samozřejmě konzumovat i samotný, rozmíchaný ve vodě, ale byla by škoda ochudit se o požitek z osvěžujícího nápoje. Při jeho přípravě vás protein nijak neomezí, jednoduše nachystejte mix ovoce a zeleniny na jaký jste zvyklí a přidejte před mixováním odměrku proteinu.

Protein samotný ale nemusíte využívat jen ve smoothie, lze jej použít i do základu pro pečený moučník, na přípravu směsi na zmrzlinu a mnoho dalších způsobů. Prášek se snadno rozpustí i v malém množství vody, nijak neovlivní chuť jídla nebo nápoje a vašemu tělu dodá potřebné bílkoviny. Rostlinné proteiny včetně třeba hrachového nebo rýžového najdete na www.puritas.cz, kde si vše můžete vybrat a objednat z pohodlí domova a díky rychlému doručení si již brzy pochutnat na smoothie obohaceném zdravými bílkovinami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno