Pravdou je, že bychom se měli naučit pravidelně odpočívat během celého roku a umět takzvaně vypnout alespoň na krátký časový úsek během každého dne. Odpočinek je totiž alfou a omegou pro obnovení duševních i fyzických sil a našemu tělu příliš neprospívá, je-li mu relaxace servírována nárazově. Během týdenní dovolené sice dokážeme načerpat nové síly, pokud se však okamžitě vrátíme do koloběhu běžných starostí a povinností, organismu tím naopak můžeme ještě více uškodit.

 

Najděte si svojí cestu

Čím více odpočinku svému tělu během dne dopřejete, tím lépe. Nikdy však nejednejte na úkor kvality a pro svou relaxaci si vybírejte adekvátní prostředí. Trávíte-li například nejvíce denní doby v sedavém zaměstnání, bude pro vás stěžejním odpočinkem aktivní činnost jako třeba pravidelné protažení páteře a končetin prostřednictvím jógy nebo svižná procházka na čerstvém vzduchu. Aktivní pracanti po příchodu domů naopak ocení šlofík na gauči nebo třeba v houpací síti v zahradě. Ať tak či onak, důležité je najít si svůj konkrétní způsob relaxace a dopřát si ho nejlépe denně.

 

Kvalitní nábytek pro kvalitní odpočinek

„V PK interiér víme, jak je kvalitní odpočinek důležitý pro duševní i fyzické zdraví člověka, proto se klientům snažíme dopřát maximální komfort a veškerý nábytek hotovíme na míru s ohledem na individuální přání a preference. S výrobou sedaček, křesel, pohovek ale i postelí na míru máme mnohaleté zkušenosti a pohodlí a spokojenost klienta je naší nejvyšší prioritou,“ popisuje ředitel společnosti PK interiér Pavel Kružík. Ať už se tedy rozhodnete odpočívat v posteli, na sedačce v obýváku u oblíbeného seriálu nebo třeba v pohodlném ušáku s knihou v ruce, je důležité vybrat takový kus nábytku, který bude kvalitou přesně odpovídat všem vašim požadavkům. „Při výběru sedačky nebo křesla je důležité zvolit správnou velikost a tvrdost provedení. U nás si klienti mohou tyto parametry zvolit sami dle osobních dispozic, zbylé provedení hotovíme z masivního tvrdého dřeva v kombinaci s polyuretanovými pěnami, které díky sendvičovému skládání za studena disponují delší pamětí, takže se vaše oblíbené místo jen tak neprosedí,“ dodává Kružík.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno