Zahrada u domu pro mě představuje únik od reality a bezpečné prostředí pro správný relax. Po týdnu stráveném v práci u obrazovky počítače je pro mne manuální práce ideálním způsobem, jak vybít přebytečnou energii. A když si pak můžu sednout na terasu a kochat se výsledky mojí práce, jsou letní víkendy plné radosti. Podle odborníků nás čeká horké, suché léto a tak jsem se rozhodla se na něj dobře připravit.

 Mít sud s vodou a sbírat tak dešťovou vodu je pro správného zahrádkáře asi samozřejmostí. Hospodaření s vodou nabírá v posledních letech na významu. To je důvod, proč častěji využíváme i alternativní zdroje. Vyhrává ten, kdo má na svém pozemku větší přírodní vodní plochu jako je rybník, větší jezírka nebo vlastní potok. Kdo z vás je ale tím šťastlivcem? Musíme hospodařit s tím, co máme. Ideální je využít dešťovou vodu a odvést ji ze střechy do nádrže a vytvořit si tak zásobu na sušší časy. Sofistikovaný způsob představují retenční nádrže. Ti, kteří ale mají starší domy, nebo nemají možnost si takovou nádrž pořídit, mohou svádět vodu ze střechy do cisterny, nebo využívají svod přímo do sudu. Jak ale odtud vodu dostat?

 

Už žádné konve

Sudové čerpadlo Kärcher BP 1 Barrel Set obsahuje vše, co potřebujete pro pohodlné zavlažování. Je vybaveno plovákovým spínačem, který umožňuje snadné a rychlé ovládání. Vestavěný předfiltr chrání čerpadlo před nečistotami, které jej pak nezanáší a čerpadlo déle vydrží. Nezáleží na tom, jaký a jak hluboký sud máte (maximální hloubka ponoru čerpadla 7 m), díky flexibilnímu uchycení a nastavitelné délce hadice můžete využít různé druhy sudů. Součástí setu je i univerzální hadicová spojka a hadice PrimoFlex® (1/2″) o délce 15 m, kterou snadno dosáhnete i na vzdálenější záhony. Hadice neobsahuje ftaláty, a tak je zdravotně nezávadná a máte jistotu, že k rostlinám přivádíte „zdravou“ vodu.

www.karcher.cz

Chcete se podívat, jak vypadá svět čištění, spoustu dobrých rad i příběhů naleznete na blogu www.svetcisteni.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno