To, že barvy mají vliv na naši psychiku je už dávno známé. Barvy totiž dokážou reflektovat naše vnitřní rozpoložení a náladu. Platí to i v módě. V den, kdy nemáme dobrou náladu saháme po tmavších, ponurejších odstínech, naopak v případě vnitřní pohody volíme jasné, veselé barvy.

Co o tobě prozradí barva tvého oblečení? Přečti si stručný přehled významu jednotlivých barev:

1. Chladná bílá

Bílá symbolizuje nevinnost a čistotu. Je typickou letní barvou, která však působí chladným dojmem. Je populární kvůli své univerzálnosti a snadnému kombinování. Její nositelé jsou považováni za upřímné, nekompromisní a otevřené lidi, kteří mají rádi pořádek ve svých věcech.

2. Individuální černá

Ačkoliv se černá nejčastěji jeví jako barva uzavřenosti a nepřístupnosti, je to jen klam. Černá je barvou elegance a sebevědomí. Oblečení v této barvě se vyznačuje univerzálností, nadčasovostí, ale i seriózností. Lidé ji mají v oblibě i kvůli její schopnosti zázračně ubrat pár kilo. Její vyznavači se tedy jeví jako silné, nezávislé osobnosti se sklonem k tajnůstkářství.

3. Sebavědomá červená

Barva lásky a vášně. Červená vyjadřuje sílu, životní energii a rozhodnost. Červené oblečení přirozeně přitahuje pohledy, protože jde o nápadnou, výraznou barvu a její milovníci jsou nejčastěji srdečné, impulzivní až agresivní osobnosti, kterým nechybí odvaha.

4. Spolehlivá modrá

Modrá je dobrá. Tak praví pořekadlo. Odstíny modré na oblečení patří k nejoblíbenějším a evokují přirozenou důvěru a věrnost, proto je vhodná na pohovory. Její milovníci se považují za loajální a spolehlivé, na druhé straně jsou opatrní, a řídí se heslem “dvakrát měř a jednou řež”.

5. Harmonická zelená

Zelená je symbolem přírody, rovnováhy a klidu. Odstíny zelené na oblečení působí uklidňujícím a osvěžujícím dojmem. O jejich nositelích se říká, že jsou citliví, vytrvalí, ochotní pomáhat a mají potřebu vyjádřit svůj názor.

6. Veselá žlutá

Spontánní, veselá, energická barva, která symbolizuje inteligenci a dobrou náladu. Je barvou věčných optimistů. Žluté oblečení je jasné, zářivé a poutající pozornost. Člověk ve žluté působí jako zábavná osobnost, která na sebe ráda poutá zvědavé pohledy. Na druhé straně vypovídá žlutá i o jeho důvěřivé povaze.

7. Naturální hnědá

Přirozená, neutrální přírodní barva. Evokuje spolehlivost a bezpečí. Hnědé oblečení patří mezi oblíbené hlavně kvůli nenáročnému kombinování. Její milovníci jsou obvykle stálé, klidné, vyrovnané povahy se smyslem ke spravedlnosti a pohodlí.

8. Kreativní fialová

Duchovní síla, kreativita a luxus. To vše vyjadřuje výrazná fialová, která na oblečení působí velmi žensky a romanticky, zároveň tajemně. Fanoušci fialové jsou originální, individuální osobnosti s nezávislými názory a sklony k uměleckým směrům.

9. Něžná růžová

Růžová je symbolem usmíření, štěstí a harmonie. Růžové odstíny na oblečení působí mladistvě a svěže, na druhé straně však příliš růžové působí dětinsky. Její nadšenci jsou romantické typy, které mají cit pro krásu a vyznačují se obětavostí.

10. Opatrná šedá

Neutrální barva, která je vyjádřením opatrného přístupu a přizpůsobivosti. Ideální barva do práce, protože svou neutralitou neodpoutává pozornost od povinností. O její milovnících se říká, že jsou to soběstační individualisté, kteří nesou odpovědnost za svá rozhodnutí a vyhýbají se chaotickým situacím.

Psychologie barev podvědomě ovlivňuje tvou náladu a chování. Vhodná volba barev dokáže zlepšit náladu a vyburcovat k lepším výkonům. Jaká barva převládá ve tvém šatníku?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno