Dva stupně porozumění pro výběr dokonalého dárku

Stupeň jedna: adaptace

Na rozbalování dárků pod vánočním stromečkem si většina z nás pamatuje už od útlého dětství. Ten moment plný očekávání a vzrušení patří k jedinečným okamžikům, které v nás zůstanou zaspány navždy. O něco horší je to se samotnými dárky. Ano, měli jsme radost z nové stavebnice, panenky či plyšáčka usínáčka, ale pamatujeme se na ně stejně intenzivně jako na chvíle Štědrého večera, které jim předcházely?

Odpověď zní obvykle ne a je to přirozené. Jde o proces adaptace, díky němuž nám získané věci za pár dní (maximálně týdnů) jednoduše zevšední. U hmotných dárků jde o nevyhnutelný jev, ale zážitky jsou na tom docela jinak. Proto se Víkend v pivních lázních zapíše do vzpomínek vašeho tatínka ještě na mnoho let a maminka si bude svůj gurmánský večer pochvalovat zrovna tak.

Stupeň dvě: sociální aspekt

U dárků mezi blízkými osobami je jejich sociální rozměr neopomenutelnou hodnotou. Pokud darujete například Luxusní wellness odpoledne pro dva nebo společné Pasení ovcí v Beskydech, dáváte tak zároveň najevo, že jste ochotní věnovat obdarované osobě svůj vlastní volný čas a sdílet radost z jedinečných okamžiků. A právě sociální interakce může být tím, co z obyčejného zážitku vytvoří něco skutečně báječného a dokonalého.

 

Skvělé tipy na vánoční dárky

Pokud se chcete letos odpoutat od tradice nudných hmotných dárků a započít úplně novou etapu, nesoucí se ve znamení zážitků, navštivte největší online zážitkovou agenturu Essence.cz. Z široké nabídky dárků pro muže i ženy každého věku si zaručeně vyberete. A víc než 3 600 recenzí od spokojených zákazníků vám dá jistotu, že vše proběhne přesně tak, jak jste si to naplánovali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno