Rohová sedací souprava s divanem může být vhodným řešením do malého obýváku. Zdroj: sedackyphase.cz

Když si lidé zařizují svůj nový domov, mají spoustu nápadů a představ. Všechny se je pak snaží vměstnat do jednoho prostoru. Někdy ale musíme slevit z našich vizí, protože byty nebo domy mají různé dispozice, různé velikosti a každý prostor si žádá jiné zacházení. Vytipovali jsme proto .pro vás ty nejčastější chyby, kterých se lidé při zařizování domu dopouštějí

 

Neúměrně velká sedačka

Určitě to znáte i vy – přijdete k někomu na návštěvu a téměř celý obývák zabírá obrovská sedačka do U nebo dva oproti sobě stojící gauče. Lidé si kupují rozměrné sedací soupravy, aby se na ně vešla početná rodina nebo velký počet hostí. Ale sedačka do U se hodí především do velkých prostorných obývacích místností. Dvě sedačky oproti sobě zase vytvářejí v místnosti uzavřený koridor, který nekomunikuje se zbytkem pokoje.

Proto investujte raději do univerzální rohové sedací soupravy s divanem. Umístíte jí snadno ke zdi i do prostoru, a to i v panelákovém obýváku. Další sezení můžete vyřešit pomocí taburetky nebo subtilního křesla.

 

Nedohledná umělecká díla

Obrazy a fotografie dodávají místnosti pocit domova a tepla. Problémem ale bývá, že řada lidí umělecká díla pověsí moc vysoko. Je dobré výšku obrazů přizpůsobit menším lidem. Centrum obrazu by tak mělo být ve výšce 150 – 160 centimetrů.

 

Důraz na zbytečnosti

Pokud máte doma různé sošky a vázičky a jiné upomínkové předměty, vystavte si jen ty nejzajímavější. Parapety, římsy a vitrínky zastavěné takzvanými lapači prachu způsobí, že pokoj bude vypadat menší a prostor bude náročnější na úklid.

 

Strach ze zrcadel

Pokud máte v místnosti nedostatek světla nebo prostoru, můžete si pomoci velkými zrcadly. Lidé se však zrcadla nebo lesklých předmětů zatím trochu bojí. Přitom dobře umístěné velké zrcadlo opticky zdvojnásobí prostor a pomůže rozšířit světlo. Musíte si ale dát pozor, aby zrcadlo, především v noci, netvořilo nechtěné odrazy. Proto se nedoporučuje dávat zrcadla například do ložnice.

 

Nemyslíme dopředu

Častokrát můžeme v televizních pořadech o bydlení vidět, jak designéři zařizují dětský pokoj podle aktuálního věku a zálib dítěte. Ale nezapomeňte, že postel ve tvaru auta nebo růžový nábytek se za pár let, ne li za pár měsíců, nebude vašemu potomkovi líbit. Zařiďte raději dětský pokoj univerzálně a přizpůsobte ho věku dítěte pomocí různých textilních doplňků nebo barevných nátěrů a tapet.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno