Možná jste o nich už slyšeli a dost možná o ně máte zájem. Samozavlažovací truhlíky doslova předurčují komfortní pěstování pokojových i venkovních rostlin nebo bylinek. Jaro se nám dostává do vrcholové formy, nastává ten nejlepší čas probudit ve svém srdci pěstitelského ducha. Pojďme se společně podívat jak samozavlažovací truhlíky fungují a o co vlastně vůbec jde. Pokud si myslíte, že se před vámi objevi květináč se schopností mluvit nebo dokonce chodit si pro vodu, jste na omylu. Samozavlažovací truhlíky dokážou poskytnout optimální zázemí pro rostliny i dobách největších veder a to za absolutní absence donášky jakékoliv vody. Vše díky unikátnímu zásobníku, do kterého se vejde až 3,5 litrů vody.Potřeba vody vždy záleží na velikosti rostlin a teplotě vzduchu.

 

Samozavlažovací truhlíky do největších veder

Samozavlažovací truhlíky jsou sestaveny tak, aby bylo o rostliny postaráno i v těch největších vedrech. V případě, že plánujete pěstovat rostliny například na chatě, kam jezdíte pouze o víkendech, je tento způsob pěstování určený přímo pro vás. Zvolte méně náročné rostlinky a vydrží.

Zásoba vody bohatě postačí v letních sezónách i na týden, tedy u meéně náročných rostlin. Nejdůležitější součástí celého systému je dostatečně velký otvor pro odtok přebytečné vody. Vodní hladina totiž nesmí dosáhnout k substrátu, jinak by mohl při dlouhotrvajících deštích zahnívat.

01

Pěstování v samozavlažovacích truhlících

Samozavlažovací truhlíky se od těch klasických příliš neliší. Pěstování rostlin je v nich celkem totožné. Na internetových stránkách společnosti Plastia máte na výběr ze čtyř ocelových řad, mezi kterými naleznete kolekci Mareta, Siesta, Bergamot nebo Doppio.

 

Jedná se o samozavlažovací truhlíky v maximálních kvalitách předurčené pro snadné pěstování jakýchkoliv pokojových i exteriérových rostlin. Mějte z pěstování konečně radost a nenechte se ovládat zbytečnými povinnostmi. Pěstitelskou sezónu v tomto roce máte ve své režii.

schema-bergamot

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno