Venkovní stínění v podobě rolet nebo žaluzií ochrání vaše obydlí v létě před přehříváním a v zimě naopak před únikem tepla. Pokud se rozhodujete mezi venkovními, nebo screenovými roletami, shrnuli jsme jejich hlavní výhody a nevýhody.

Screenové rolety

Screenové rolety mají své uplatnění uvnitř i venku – hliníkové pergoly, terasy a zimní zahrady.

Nedá se s jistotou říct, že jsou screenové rolety lepší než ty venkovní, ale přesto mají své přednosti.

V prvé řadě jsou vyrobené z odolného materiálu (PVC, skelné vlákno a polyester), takže s nimi špatné povětrnostní podmínky jen tak nezamávají.

Je přes ně dobrá viditelnost ven, ale dovnitř naopak skoro vůbec nikdo neuvidí, proto jsou určitě vhodné pro ty, kterým záleží na soukromí.

Na rozdíl od venkovních rolet však místnost tak dobře nezatemní, jelikož část slunečního světla bude dovnitř stále pronikat. I ochrana před pronikáním a únikem tepla není tak kvalitní.

Způsob ovládání si můžete zvolit buď ruční (klikou) nebo na dálkové ovládání, to stejné platí i u venkovních rolet.

Některé typy této rolety mohou být také nainstalovány šikmo, takže se dají použít místo markýzy na balkón.

Venkovní rolety

Běžné venkovní rolety mají daleko lepší termoregulační schopnosti, a také více stíní. Můžete tedy díky nim značně ušetřit za klimatizaci nebo vytápění.

Tyto rolety také poskytují zvukovou izolaci a navyšují pocit bezpečí.

Venkovní rolety vám mimo jiné dopřejí pocit soukromí, zejména pokud máte francouzské okno nebo žijete v hojně zabydlené oblasti.

Screenové i venkovní rolety jsou pro vás rozhodně dobrou volbou, pokud toužíte po troše soukromí a regulaci světla i tepla. Screenové se vám budou hodit, pokud chcete jen trochu méně slunečního svitu, a ty venkovní, pokud vám více záleží na úspoře energie a dobrém stínění.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno