Světlo a neutrální odstíny

Pro skandinávský styl jsou typické světlé barvy. Do interiéru proto volte světlé neutrální barvy v podobě bílé, šedé či krémové, které celý prostor opticky zvětší. Obecně však volte spíše teplejší tóny, jen tak nebude prostor působit chladně či dokonce neosobně. Aby nebyl interiér příliš mdlý nebo monotónní, lze bílou doplnit osvětlejší odstíny krémových či pastelových barev. Skvěle pak vypadá i kombinace světlých odstínů s tmavými či hnědými dřevěnými dekory. Například světlá vinylová podlaha s bílými kusy nábytku, šedou pohovkou a kontrastními tmavě zvolenými doplňky vytvoří v obývacím pokoji dokonalou souhru. Bílá kuchyňská linka s dostatečným osvětlenímve výsledku severský styl podtrhne k dokonalosti.

 

Příroda na n-tou

Skandinávské bydlení se neobejde bez přírodních materiálů. Obzvláště dřevo představuje stěžejní prvek severského stylu. Typická je dřevěná podlaha ve světlém provedení, dřevěný jednoduchý nábytkem, trámy či dřevěné doplňky a dekorace v nejrůznějších podobách.Při zařizování interiéru věnujte patřičnou pozornost výběru podlahové krytiny, právě ta totiž výraznou měrou ovlivňuje to, jak bude prostor ve výsledku působit. Do interiéru zakomponujte krom dřeva také kámen, sklo, mramor či kov. Skvěle vypadá i kamenná stěna nebo stěna z cihlových pásků.

 

Detaily hrají roli

Doplňky a vhodně zvolené dekorace světle laděnému interiéru dodají teprve ten správný šmrnc. Zkuste netradiční kombinace v podobě kontrastních barev či zdánlivě nezkombinovatelných prvků. Například moderní kousek společně se starým prvkem ve stylu vintage vás svoji harmonií mile překvapí. Pro severské bydlení jsou typické severské vzory, kožešiny, nejrůznější polštářky, deky, přehozy i květinové látky. Interiér volte raději bez závěsů či záclon, aby do místností proudilo dostatečné množství světla. S doplňky, jako jsou svícny, fotografie, vázy či dózy to však nepřehánějte, raději volte menší množství – vždy myslete především na kvalitu a praktičnost. Vše má mít svůj účel i své místo. Zařiďte si tedy vysněné bydlení v severském stylu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno