Letošní zimní sezóna zatím provozovatelům zimních středisek příliš radosti nepřináší, přesto se brány želoznorudského areálu Ski&Bike Špičák v minulém týdnu otevřely všem fanouškům zimy a počínaje dneškem mají návštěvníci k dispozici všechny sjezdovky a vleky. Na sjezdovkách leží celkem 30 centimetrů upraveného sněhu, mimo udržované trasy je to ještě o 15 cm více.

 

Šumavský Špičák vítá zimu

Spokojený návštěvník je u Ski&Bike Špičák vždy upřednostněn. „ Děláme vše co můžeme, abychom čerstvě napadaný sníh dostatečně zhutnili a zarovnali terénní nerovnosti. Rolby jsou na sjezdovkách dvakrát denně, tam kde nebyl dosud provoz dokonce i častěji,“ říká V.Kasík.

V areálu se nachází dohromady 8,5 m sjezdovek, z toho je 88% z nich zasněžováno technickým sněhem. 5 hlavních sjezdovek úspěšně pokrývá všechny požadavky náročnosti: černá Šance je nejprudší v České republice, červené naleznete pod označením U Zalomeného a Slalomová, k modrým patří Spodní Šance a Turistická nechybí Freestyle Area Lubák a dětský areál a hřiště pod hotelem zvaným Sirotek.

V pátek 15. ledna od 18,30 hodin se na rodinné sjezdovce Spodní Šance pořádá první večerní lyžování (poté vždy v pravidelných termínech každou středu, pátek i v sobotu). Tuto sobotu (16. ledna) chtějí mít na Špičáku už alespoň z části připraven snowpark na Lubáku s několika skokovými prvky a důmyslně zapracovanými překážkami.

Již první dny ostrého provozu potvrdily obrovský přínos nově zbudovaného parkoviště pro 230 aut, díky kterému lze jednoduše zaparkovat až přímo u pokladny. Zakoupení skipasu na místě a nazutí lyží je pak už záležitostí pouhých několika málo minut. Vše je maximálně rychlé a především pohodlné. Velice žádaný je i Společný skipas Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder.

sas-spicak2016sm

 

Lyžařské kurzy a zcela nově vybavený servis lyží

Pravidelná každodenní lyžařská škola s možností osobní výuky profesionálně vyškoleným instruktorem je už na Ski&Bike Špičák tradicí. Lyžařské a víkendové kurzy se navzdory nepřízni počasí podaří zahájit o pouhý týden později (16.1. – 17.1. 2016) a nadále budou probíhat dle programu. „V jednotlivých družstvech je ještě několik míst volných, takže kdo má zájem, může se přidat,“ láká poslední adepty V.Kasík.

ski-810500_960_720

Významným přínosem do nové sezóny je i zbrusu nově zařízený skiservis (naproti půjčovně vybavení ve skiareálu), který nabízí profesionální servis lyží, běžek a snowboardů. O kvalitu odvedené práce se aktuálně stará servisní stroj Omega SBI, který dokáže na lyžích vytvořit celkem 100 struktur včetně variálních či vlastních. Samozřejmě nechybí ani tuning spodních hran. Obsluhu zajišťuje zkušený mechanik, který s přehledem zvládá i závodní servis. Pro navýšení komfortu a pohodlí návštěvníků je součástí skiservisu i úschovna lyží a zavazadel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno