Nedělej to, buď opatrný, chovej se… Bum bác, a sousedé mají rozbité okno! Nejedná se o nijak výjimečnou situaci, docházelo k tomu při hře s míčem často v minulosti, a ne jinak je tomu dnes. V případě, že vy nebo vaše děti někomu způsobí škodu na zdraví či majetku, jste povinni uhradit vzniklé náklady na opravu nebo léčbu. U rozbitého okna jde o pár tisícovek, existují však situace, ve kterých jde o miliony a vy tak můžete být zadluženi po celý zbytek života. Není vhodnější se krýt správným pojištěním?

Pojištění občanské odpovědnosti

Rozšlápnuté brýle kamaráda na dětském táboře, shozená váza v penzionu nebo poškozený televizor v obchodě při špatné manipulaci s nákupním vozíkem, tyto typické případy jsou důvodem, proč mít uzavřené pojištění odpovědnosti občana za škodu, kterou můžete způsobit v běžném životě při každodenních činnostech někomu na majetku, zdraví, nebo dokonce životě. Právě u posledně zmiňovaných případů může jít o miliony.

Sražená chodkyni na promenádě v Saint-Tropez

Sen o cestě na Azurové pobřeží, kde se proháněl četník ze Saint-Tropez? Vysněná dovolená se může proměnit v celoživotní noční můru, kdy vaše dítko na kole nebo kolečkových bruslích v luxusní destinaci srazí seniorku, které způsobí doživotní následky po špatném zahojení zlomeniny v krčku. Může jít o banální střet, který skončí tragédií a také finančním závazkem na celý život, protože náklady na léčbu a veškeré náhrady škod mohou jít do milionů. Pojištění odpovědnosti je tak jedinou možností, jak nezůstat do konce života bez prostředků.

 S celosvětovou platností a pro všechny členy domácnosti

Celosvětová platnost je velkou výhodou této pojistky, kdy můžete být v klidu při cestách za hranice i do vzdálenějších míst. U pojišťovny ERGO si lze navíc zvolit maximální pojistnou částku ve čtyřech variantách (3, 5, 7 nebo 10 milionů korun), kdy nejvyšší částka se hodí pro všechny, kteří cestují do zahraničí. Pojistka se zároveň vztahuje na všechny členy společné domácnosti, chrání také domácí zvířata, vyjma psů, koní a hospodářských zvířat, které je nutné pojistit zvlášť.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno