Vybíráte nábytek do dětského pokojíčku? A máte už vyhlídnutou vhodnou postýlku pro miminko? Pokud jste se ještě nerozhodli, přečtěte si důležité informace o tom, jak vybrat postýlku, aby byla bezpečná pro miminko a praktická pro rodiče. V tomto článku se dočtete, jaké jsou hlavní přednosti jednotlivých materiálů, z nichž se postýlky vyrábí. Dozvíte se něco o rozměrech a provedeních tohoto typu dětského nábytku a kam jej nejlépe umístit.

Přírodní materiály jsou trendy a bezpečné

Pro mnoho lidí je při výběru dětských potřeb a vybavení na prvním místě použitý materiál. Není se čemu divit, každý chce, aby jeho miminko bylo v bezpečí, což je naprosto v pořádku. V posledních letech jsou čím dál tím více upřednostňovány přírodní materiály, zejména pak dřevo. Ani dětské postýlky nejsou výjimkou. Dřevěná konstrukce působí velmi esteticky, útulně a hodí se prakticky do každého pokoje bez ohledu na jeho styl. Existují však i lidé, kteří dávají přednost odolným konstrukcím a dlouhé živostnosti, takže si raději pořídí postýlku kovovou. Kov je určitě také vhodný materiál, je však nutné si uvědomit, že taková postýlka bude robustnější a těžká, takže manipulace s ní bude složitější. Pokud ale nemáte v plánu ji často přesouvat a chcete něco spolehlivého a stabilního, pak je pro vás dobrou volbou.

Jaký zvolit rozměr lůžka

Než se pustíte do bezhlavého nákupu, je potřeba vybrat vhodné místo, kde se bude vašemu potomkovi dobře spát. Většinou se postýlky pro miminka umisťují do ložnice k posteli na stranu maminky, aby mohla kdykoliv v případě nutnosti děťátko obsloužit. Dejte si však pozor, aby se vám lůžko pro dítě k posteli vešlo a nic mu nepřekáželo. Standardní dostupné rozměry postýlek jsou 120 × 60 cm nebo 140 × 70 cm. Pokud chcete, aby postýlka s vaší ratolestí rostla a vy nemuseli časem vynakládat další peníze na novou, pak se zaměřte na variantu 140 × 70 cm. V tomto provedení se totiž vyrábí postýlky rostoucí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno