Poslední den školy znamená převzít vysvědčení, rozloučit se se spolužáky a zahodit batoh do kouta, kde zůstane nepovšimnuta další dva měsíce.  A nebo je tak pohodlný, že ani o prázdninách nechtějí děti jiný.

Problémy se zády

Od batohu očekáváme, že se bude dobře nosit, nebude nás nikde tlačit, překážet v pohybu ani nás nepotáhne k zemi. Často si neuvědomujeme, že podobné požadavky bychom měli mít i na školní batohy a tašky pro naše děti. Každý den nosí na zádech velkou zátěž, aby do školy měly vše, co potřebují. Učebnice, sešity do školy, penál, svačinu a pití, přezůvky a mnoho dalších věcí, které dohromady váží i několik kilogramů. Když pak taška dobře nesedí, školáci mohou mít časem problémy s bolavými zády a držením těla. S tím bojují už děti ve věku šesti až osmi let a špatně vybraný školní batoh může tyto problémy ještě zhoršovat. Pokud je ale batoh pohodlný a dobře se nosí, děti s ním rády stráví i prázdniny u babičky a na rodinných výletech, jen vymění učebnice za pláštěnky a svačinu.

Jak má vypadat

Správný a kvalitní batoh by měl splňovat několik základních kritérií, abychom měli jistotu, že záda naší ratolesti jsou v bezpečí. Vyztužená, ergonomicky tvarovaná záda pomohou k tomu, aby batoh dobře seděl na zádech, k tomu pomohou i nastavitelné a dostatečně široké ramenní popruhy. Ty optimálně rozloží váhu, ideální je mít batoh doplněný i o hrudní a postranní kompresní popruhy, které zajistí celkovou stabilitu. Batoh by neměl být těžký, aby nedocházelo k přetěžování dětských zad a nebyl negativně ovlivněn růst. A děti samozřejmě ocení spoustu kapsiček a přihrádek, do kterých schovají všechny své poklady.

Takový batoh, který neničí záda a je pohodlný, si děti zamilují a poslední školní den ho neodloží, ale budou ho chtít i na prázdninová dobrodružství. A rodiče budou mít jistotu, že nic nebrání zábavě ani správnému vývoji a držení těla jejich dítěte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno