Když se v naší domácnosti řešila otázka školky, která byla nastolena v momentě, kdy měl nás syn oslavit své třetí narozeniny, rozhodně jsem neměla v plánu zvolit možnost umístění syna do soukromé mateřské školy. Věřila jsem totiž bláhově tomu, že existuje celá řada státních školek, které se dokážou postarat o tříleté dítě víceméně bez větších problémů a ještě navíc ve zcela vyhovujících podmínkách. To jsem se ovšem velmi zmýlila, jelikož musím uznat, že školek je u nás opravdu jako šafránu a o kvalitním pedagogickém obsazení ani nemluvě. Soukromá mateřská školka tak pro naši rodinu a zejména pro našeho syna, byla doslova a do písmene vysvobozením.

 

Soukromé mateřské školy mají vynikající zázemí a skvělé pedagogické obsazení

Soukromé mateřské školy se netají tím, že je jejich zázemí pro děti opravdu velmi domácké. Školka Praha 4 stejně tak jako školka Praha 10 a podobně, nabízí velmi příjemné prostředí nejen pro samotné děti, nýbrž i pro jejich rodiče. Náš malý Matýsek se do ní dokonce mohl i před samotným přijetím podívat a byl doslova u vytržení, když viděl, kolik hraček ve školce nalezl. Kromě jiného nás u vchodu přivítala velmi milá paní vychovatelka, která se malému po celou dobu naší návštěvy intenzivně věnovala a vysvětlovala mu, co vše se dá ve školce podnikat a také jaké výlety lze se školkou absolvovat. Matýska nadchl rovněž i kroužek keramiky, kam může, pokud keramika osloví, chodit právě ve své nové školce.

 

Svého rozhodnutí nelitujeme

Když se bavím se svými přáteli o tématu soukromé mateřské školy, většina z nich má pocit, že se jedná o zbytečný luxus, který není pro jejich děti třeba. Já a můj muž jsme ovšem opačného názoru a naše školka, kterou disponuje v našem případě Praha 9 je toho jasným důkazem. Milý a vstřícný personál, dokonalé prostředí, skvělá příroda, kterou by jen málokdo tipoval na Prahu a naprosto velkolepá vstřícnost ze strany školky vůči samotným rodičům. Svého rozhodnutí tak rozhodně nikterak nelitujeme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno