Na světě nejspíš nenajdete ženu, která by neměla ráda šperky. Náhrdelníky, prsteny, přívěsky, náramky či náušnice nás provází od útlého věku a  i když chceme jít s módou, zároveň se chceme odlišovat. To umí šperky na míru.

Touha po originalitě

Potřeba a chuť zdobit se provází člověka snad odjakživa, primitivní šperky si vyráběli lidé už v pravěku. Drobné korálky z doby před padesáti tisíci lety, jsou považovány za první šperky. Po vynálezu nástrojů pak lidé zhotovovali šperky z hlíny a dřeva, zdobily je lasturami a perletí a sloužily spíše jako amulety. Teprve kolem roku 2700 před naším letopočtem si lidé osvojili zpracování kovu a ozdoby se vyráběly z tohoto materiálu. Touha odlišit se je tak v lidech zakořeněná a i proto mají šperky na míru takový úspěch i v dnešní době. Šperk, který budete nosit s láskou, ke kterému si vytvoříte vztah a který bude vyjadřovat vaši osobnost je dokonalým doplňkem k jakékoli příležitosti, vždy bude elegantní a nadčasový. Designové šperky jsou stále populárnější, protože chceme mít něco jedinečného, originálního a svého.

Přesně podle představ

Každý jsme jiný a tak se i autorské šperky liší. Bez předchozí domluvy a návrhů to nepůjde, i když máte jasnou představu o tom, jaký by váš šperk měl být, o zpracování se poraďte s odborníkem. Ten dokáže navrhnout úpravy i různé možnosti, aby byl design dokonalý a zároveň byl šperk funkční a kvalitně zpracovaný. Pomůže vybrat drahé přírodní kameny, zlato nebo jiný kov a také navrhne možnosti kombinací a toho, jak by mohl šperk vypadat. Říká se, že šperkař musí být i psycholog, aby do prstenu nebo náramku vnesl osobnost jeho nositele a ten pak plnil své poslání. I proto je k výrobě takového šperku potřeba předchozí konzultace, aby bylo jasné, pro koho je šperk tvořen a jaký je to člověk, jaké má záliby, životní styl a mnoho dalších informací je k výrobě šperku na míru potřeba. Krásný, designový kousek pak udělá radost nejen jeho nositeli, ale i okolí, které ho bude obdivovat.

Jedinečné šperky jsou nadčasové, bez ohledu na to, jaký módní trend je právě aktuální. Stálicí v jejich výrobě je zlato a platina, ze zdobení pak drahé kameny a perly či jejich kombinace. U šperků na míru by móda neměla hrát roli, pouze naše osobnost a představy.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno