Líčení může být pro kopu sportovkyň rituálem či uklidňujícím prvkem před očekávaným závodem. Ne všude je však řasenka či matující make – up vhodným doplňkem. Řeč je třeba o rychlostním plavání. Mnozí mohou namítat, že jsou přece k dispozici i voděodolné řasenky, ale zrovna v tomto případě je líčení opravdovou ztrátou času. Ne všechny vodní sporty však mají stopku v líčení. U takového synchronizovaného plavání je krásné a originální líčení vodních tanečnic doslova nezbytnou součástí a napomáhá utužit celkový umělecký dojem daného vystoupení akvabel. Mohli jste se o tom sami ne tak dávno přesvědčit při živých přenosech třicátých prvních letních olympijských her v Riu de Janeiru.

 

Krásky v krasobruslení a gymnastice

Velmi podobně je na tom gymnastika žen. I zde se v posledních letech velice dbá na celkový dojem, a tudíž i na nápaditost cvičebního úboru a líčení.

Gymnastka Simone Biles:

vystrizek

Pestré barvy, flitry, třpytky a lesklé trikoty dodávají výslednému dojmu zase něco málo navíc. Nápaditým šminkám a zářícím šatům podléhají taktéž krasobruslařky, které své šaty i líčení dokonale kombinují s vybranou hudbou a tancem tak, aby to vše dokonale hrálo a ladilo. Vskutku, někdy jsou to mistrovská kosmetická díla.

Ruští krasobruslaři Elena Ilinikh a Ruslan Zhiganshin:

vystrizek

Věčně usměvavá (S)Koukalová

Naše biatlonová kráska Gabriela Soukalová, nyní již mladá paní Koukalová, bezesporu patří k těm nejhezčím vrcholovým sportovkyním na světě. Královna loňského Světového poháru v biatlonu se po dlouhé tréninkové fázi opět vrací na zasněžená závodiště v celé své kráse. Původně křehká blondýnka, později žhavá zrzka nejen celou biatlonovou branži uchvátila jak svými kvalitními výkony a úspěchy, ale taky sympatickou tváři a nemizejícím úsměvem. Gabriela je též známá svou úchylkou v malování se. Bez své kosmetické kabelky nedá ani ránu a na každý závod je vždy precizně upravená a namalovaná.

V tomto sportu je rodačka z Jablonce nad Nisou jakousi průkopnicí v líčení. V tvrdých podmínkách dámského biatlonu je čestnou nalíčenou výjimkou, i když v poslední době Gábinu následují další a další biatlonistky.

Gabriela Soukalová:

vystrizek

Spíše neformální styl

Manželka našeho badmintonisty Petra Koukala nevyhledává nic extrémního ani okatého. Během závodů, ve kterých dře v potu tváře, se cítí mnohem více v kramflecích, když je alespoň trochu nalíčená. Proto volí pouze bázi pod make – up a nevelké množství samotného make –upu a lehce pudru k zafixování. Nejvíce si však zakládá na očích, které umí dokonale vyzdvihnout očními stíny. Šedo – modré kouřové stíny patří určitě mezi nejoblíbenější Gábininu barevnou kombinaci, vše pak podtrhne pouze decentní gelovou černou oční linkou, která vydrží i náročnější podmínky. Na vrch ještě dlouhotrvající, voděodolná řasenka a není pak divu, že to Gabriele tolik na závodišti sluší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno