Bydlíme s rodinkou v rodinném domě po manželčiných prarodičích. Dům je starý a chybělo mu zateplení, proto jsme se pustili do renovace a nechali si udělat vnitřní zateplení některých stěn. Tyto práce ale měly bohužel neblahý vliv na podlahu. Před začátkem prací jsme samozřejmě odklidili linolea a koberce, zbylá betonová podlaha a kachlíky dostaly při renovaci pěkně zabrat. Nešlo o žádné lehké ušpinění, které by se vytřelo vodou, podlaha byla v okolí stěn hrubě znečištěna maltou, barvou atd.

Protože jsme si s vyčištěním podlah nevěděli rady, pozvali jsme si na tuto práci firmu A SERVIS LIPKA, strojové čištění, mytí podlah Brno. Této firmě pravidelně zadáváme čištění koberců a víme, že má úžasné výsledky, proto jsme doufali, že bude stejně schopná i v oblasti strojového čištění podlah, kterému se taktéž věnuje.

Pracovníci A SERVISU se přijeli na podlahy podívat, aby se mohli rozhodnout, jaký postup pro čištění zvolit. Řekli nám, že na čištění budou muset použít kyselou chemii, ta je mnohem agresivnější než zásaditá chemie, kterou na čištění podlah běžně používají. V našem případě by však zásaditá chemie nic nezmohla. Štěstí bylo, že byla zasažena pouze betonová podlaha a kachličky, protože přírodní podlahy by nebylo možné takto čistit, jelikož by se povrch podlahy poškodil.

Strojové čištění kyselou chemií se ukázalo být velice účinným. Pro pracovníky to bylo jistě mnohem namáhavější než obvykle, ale nakonec se jim podařilo všechny nečistoty odstranit a naše podlaha tak byla zachráněna. Ukázalo se, že A SERVIS poskytuje perfektní služby, ať už se jedná o kteroukoli oblast působení. Příště si je pozveme na mytí oken.

Vynecháváte snídani? V tom případě se naučte si přivstat a vychutnat si první jídlo dne

Co se týče snídaně, je nejlepší si přivstat a jídlo si v klidu vychutnat, protože se jedná o nejdůležitější jídlo dne. Většina lidí však nesnídá, protože tvrdí, že nestíhá. Místo jídla si raději přispí, což je jeden ze zvyků, které by se měli odnaučit. Měli byste se najíst nejpozději do hodiny od vstávání. Nejhorší je snad ten mýtus, že si lidé myslí, že když budou snídani vynechávat, povedete to k redukci jejich váhy. Snídaně totiž nastartuje vaše tělo a dá vám energii, abyste zvládli být plně výkonní celé dopoledne. Metabolismus a tedy spalování kalorií se plně nastartuje až prvním jídlem. Pokud jíte až v poledne, můžete tím naopak své postavě škodit. Navíc pravděpodobně ještě před obědem dostanete hlad a naházíte do sebe vše, na co přijdete a sníte tak toho možná i ve výsledku více, než kdybyste se nasnídali.

53689273 - carpet texture close-up, purple furry carpet texture background, selective focus

U snídaně je výhodou i to, že si můžete dopřát i sladší věci a nemusíte si to nijak vyčítat, protože vaše tělo to všechno bez problému zpracuje (samozřejmě tím ale nemám na mysli, že můžete na snídani sníst celou tabulku čokolády a bude to úplně v pořádku). Naučit snídat by se měl opravdu každý a odnaučit se vymlouvat, že kvůli práci nemůže. Vždycky je možnost, jen člověk musí chtít. Někdy je až fascinující, na co všechno se člověk dokáže vymlouvat. A to i u věcí, u kterých by vás to nenapadlo.

Například někteří dodnes nechtějí za žádnou cenu využívat úklidových služeb, protože je to prý moc drahé. Ale kdyby si dali dohromady čas, který nad tím stráví, plus jak často to musí dělat a jak tedy utratí za čisticí prostředky, zjistili by, že to vůbec není pravda. Například úklidová firma A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Brno, při čištění koberců odvádí tak vynikající práci, že se vám to vyplatí jak finančně, tak i časově.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno