K létu patří zábava, koupání a bezesporu také opalování. Snad každý by se rád pochlubil krásnou snědou kůží, která působí přirozeně a zdravě. Často se ale stává, že je sluníčko podceňováno a místo hezkého opálení vzniknou nepříjemné spáleniny, které mohou mít za následek také zdravotní problémy. Víte, jak se správně opalovat?

 89-65220-kosmetika-na-opalovani-piz-buin-in-sun-moisturising-lotion-spf10-404-9ml-u-ochranna-pece-200ml-in-sun-moisturising-lotion-spf10-200ml-after-sun-moisturizing-lotion-4-9g-in-sun-lipstick-spf30

Nic se nemá přehánět!

Ačkoli je člověk vystaven slunečnímu záření od nepaměti, ne všichni si mohou dovolit pobývat na slunci, jak se jim zlíbí. Lidé s malým množstvím melanocytů (albíni, světlý severský typ a zrzaví lidé) by se rozhodně neměli na slunci zdržovat dlouho. Pobyt na sluníčku by měli postupně prodlužovat tak, aby nedošlo ke spálení ale postupnému zhnědnutí kůže. V žádném případě se nesmí být opomenuta prevence v podobě opalovacích krémů s vyšším ochranným faktorem. Albínům není pobyt na slunci vůbec doporučován! Jinak jsou na tom lidé s hnědými vlasy, kteří se opalují poměrně snadno, rychle a hezky. Ale ani tady by nemělo při prvním opálení dojít ke spálení.  Tomuto typu lidí postačí ochranné krémy SPF 10-20. Snědé typy lidí, kteří mají povětšinou černé vlasy, se nemusí téměř žádného poškození bát, protože jejich kůže obsahuje vysoký obsah melaninu, který zabraňuje jejímu poškození.

03-28340-kosmetika-na-opalovani-dermacol-solar-intense-body-bronze-accelerator-200ml-w-pred-solariemOchrana pro děti

Nezapomínejte, že opalování u nás u vody se liší od opalování u moře. Nepodceňujte prevenci a to zejména u děti azabalte si dostatek krémů na opalování i po opalování! Když vám kůže po prvním opálení krásně zhnědne, nemusíte se pak už bát delšího pobytu na slunci a vzniku bolestivých puchýřků. Nic se ale nemá přehánět! Přestože sluneční záření dodává tělu vitamín D, prospěšné je pouze po nějakou dobu. Dětem proto přibalte voděodolná mléka či spreje s vysokým ochranným filtrem (SPF 50 a výše) a stejně tak dbejte o svůj obličej. Na kvalitní přípravky by neměly zapomínat ani nastávající maminky. Spoléhat byste se neměli ani na voděodolný filtr, který není zárukou zdravého slunění. Něco z krému děti i dospělí otřou do osušky, něco odplaví pot a slaná voda. U malých dětí opakujte mazání po dvou hodinách od první aplikace přípravku. Nadměrné slunění zvyšuje riziko onemocnění rakovinou kůže, tvorbu vrásek, snižuje pružnost kůže a celkově se podepisuje na jejím stárnutí.

10150-shiseido-15-sun-protection-lotion-spf15-0

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno