Polštář, který přináší zdravý spánek, musí splňovat několik požadavků. Kromě podpory páteře v přirozené poloze by měl tvarově a výškově odpovídat poloze vašeho spánku. Trpíte-li alergií, měl by být vyroben z hypoalergenních materiálů. Především ale musí být pohodlný a flexibilní.

Nejvhodnějšími kandidáty přinášejícími zdravý spánek jsou polštáře zdravotní a anatomické, které ulevují od bolesti zad, šíje a krční páteře. Dokáží nejen předcházet těmto problémů, ale také vás jich zbavit. Pokud problémy již trpíte, není nic jednoduššího, než spát na polštáři s tzv. dvojitou vlnou, který vás obtíží zbaví.

 

Výběr polštáře podle spánkové polohy

Anatomický polštář vybírejte podle vaší nejoblíbenější spánkové polohy. Díky rozmanitým tvarům si na své přijdou i spáči, kteří během spánku vystřídají celou řadu poloh.

Spánek na břiše

Klasické anatomické polštáře obdélníkového tvaru se hodí pro všechny polohy spánku, včetně polohy na břiše.

Spánek na zádech

Pro spánek na zádech sáhněte po vyšším, středně měkkém polštáři, který páteř udrží v přirozeně zakřivené poloze a bude dostatečnou oporou pro ramena i krk.

Spánek na boku

Pokud rádi spíte na boku, měl by být součástí vaší postele vyšší a pevnější anatomicky tvarovaný polštář, který podporuje správné držení těla. Anatomické tvarování poskytující dostatečnou oporu pro hlavu, krk a ramena umožní vaší hlavě ležet v přirozené poloze, ze které vás nebude bolet krční páteř.

Kombinace poloh

V případě, že během spánku vystřídáte několik spánkových poloh, pořiďte si anatomický polštář klasického tvaru, který bude středně měkký a středně vysoký.

 

Výplň polštáře

Výplň je nejdůležitější součástí polštáře. Anatomické polštáře se nejčastěji vyrábějí z jednoho kusu paměťové pěny, ale k dostání jsou i varianty vyplněné jejími kousky. Varianta z jednoho kusu je vhodná pro ty, kteří chtějí vyšší a pevnější polštář. Výplň z kousků je variací pro všechny, kteří si chtějí polštář sami vytvarovat nebo jej během spánku objímat.

Vlastnosti paměťové pěny

  • Přizpůsobí se vašemu tělu a nevytváří na ně
  • Je odolná vůči prachovým roztočům a bakteriím.
  • Jedná se o hypoalergenní materiál.
  • Vzdušná struktura umožňuje odpařování vlhkosti a regulaci tepla.
  • Díky pružné struktuře můžete polštář používat dlouhodobě bez ztráty kvality.

Celou jednu třetinu života prospíte, proto si vaše tělo zaslouží ten nejlepší komfort, který mu v této oblasti můžete poskytnout.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno