Příroda nám nabízí mnoho rostlin, které mají řadu pozitivních účinků na lidské tělo. Mezi takové patří i rakytník řešetlákový. Určitě jste již o tomto keři s oranžovými plody několikrát slyšeli. Má mnoho léčivých vlastností. Šťáva z rakytníku je také přírodním zdrojem mnoha vitamínů, tudíž bude vhodným prostředkem pro doplnění vitamínů do vašeho těla, aniž byste museli sahat po umělých chemických tabletách.

 

Léčivé vlastnosti

Rakytník řešetlákový má celé spektrum léčivých vlastností. Ne nadarmo se rakytník využíval již v dřívějších dobách pro výrobu sirupů a marmelád. Jeho unikátnost spočívá především v jeho pozitivním vlivu na celý imunitní systém. Rakytník také podporuje trávení, čistí lidský organismus a má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Jedná se též o přírodní antioxidant a tonikum. Zvyšuje odolnost proti stresu a působí proti virům a bakteriím.

 

Šťáva plná vitamínů

Významné postavení má rakytník také v obsahu vitamínů, jejichž množství oproti jiným rostlinám je až neuvěřitelné. Šťáva z rakytníku obsahuje téměř celou skupinu vitamínů B – jako je B1, B2, B3, B6, a B9. Dále obsahuje vysoký obsah vitamínu C, takže je ideální volbou při nachlazení. Výhodou je, že si vysoký obsah vitamínu C ponechává i při zpracování plodů. Z dalších vitamínů pak obsahuje vitamíny D, E a K. Rakytníková šťáva nachází využití při mužské sterilitě, svalové dystrofii a při kardiovaskulárních chorobách.

 

Kde si šťávu z rakytníku pořídit?

Šťávu z rakytníku si můžete pořídit v internetovém obchodě Herbavis. Tento internetový obchod se specializuje na čistě přírodní přípravky, bylinné čaje a přírodní doplňky stravy. Objevte sílu přírody i vy.

2 KOMENTÁŘE

  1. Moje tělo začalo fungovat mnohem lépe od té doby, co jsem začala brát kotvičník jako doplněk stravy. Od té doby cítím že moje nervová soustava je na tom o něco lépe, neboť nemusím spolu s dalšími věcmi konzumovat také Mg. Stačí mi ráno trocha kotvičníku do vody

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno